Майже 106 мільйонів гривень, які український уряд виділив із резервного фонду держбюджету на облаштування пунктів пропуску «Чонгар» і «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Росією Кримом, не були використані в 2018 році. Можливість їх використання в нинішньому році залишається під питанням.
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. Тож український уряд 4 липня 2018 року схвалив постанову №584, за якою з резервного фонду держбюджету виділено 105 млн 983 тис. 571 гривню для облаштування КПВВ на адмінкордоні з Кримом. На всіх КПВВ Херсонської області було передбачено створення автобусних станцій з облаштованими сервісними зонами, залами очікування та ЦНАПом задля комфорту громадян, які перетинають адмінмежу з Кримом та очікують в черзі.
"Крим дивиться на Україну через Херсонщину, тому одним із завдань влади та Уряду є питання розвитку інфраструктури Херсонської області", - зазначив свого часу голова ОДА Андрій Гордєєв.
Очільник області під час інспектування КПВВ області заступником Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка ще в лютому 1917 року, як повідомив сайт Херсонської ОДА, розповів, що члени робочої групи, яка інспектувала контрольні пункти в'їзду-виїзду на адміністративній межі з Кримом, мають надати технічні вимоги щодо облаштування КПВВ, такі як на європейських кордонах та забезпечити громадянам комфортні умови для перетину адмінмежі.
Отже, спливають роки, виділяють гроші на пункти пропуску, а Крим і далі продовжує скрушно дивитися на Херсонщину.