Колекція музею зберігає фрагменти української вишивки кінця XIX – середини XX ст.
Сьогодні ця збірка налічує близько 50 одиниць. Це вишивки з Поділля, Півдня та Полтавщини. Незважаючи на свою невелику чисельність, колекція фрагментів української вишивки є надзвичайно цікавою, оскільки тут зібрані зразки малюнків та технік, які частково вийшли з ужитку ще наприкінці XIX ст.
Про це повідомляє Херсонський обласний краєзнавчий музей.
Найбільш цікавими фрагментами у збірці є ті, що зберегли традиції та символіку малюнків, які своїм корінням сягають у давнє минуле України. До таких належать 13 фрагментів вишивки, що походять з Подільської губернії. Ці зразки атрибутовані лише за регіоном, але вони досить подібні за змістом та стилем виконання, тому цілком можливо, що всі вони походять якщо не з одного села, то приблизно з одного району.
У вишивці переважають геометричні мотиви складних сполучень. Композиційну основу утворюють складні поєднання і чергування різноманітних фігур: простого ромба, ромба з подовженими сторонами, численних варіантів ромба з гачками. Часто зустрічаються гребінцеві фігури. Доповненням до ромбоподібних фігур виступають прямий і косий хрестики, ламана лінія, різноманітні трикутники.
Тут збереглася значна кількість геометричних мотивів, які своїм корінням сягають язичницьких часів і стосуються аграрної символіки. Це ромб з крапками, ромб з гачками.