Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Кліматологи прогнозують суттєві зміни клімату

Поширити:
13 травня 2020 02:00
763

До кінця століття в деяких регіонах планети може встановитися непридатне для життя людини співвідношення високої температури і вологості.

У світі фіксують короткочасні періоди сукупних температури і вологості, що перевищують фізіологічні межі витривалості людини.

Про це повідомляє Sciences Advances у вівторок, 12 травня, пише Korrespondent.

Такі періоди неодноразово траплялися в Азії, Африці, Австралії, Південній і Північній Америці. Американські вчені кажуть, що подібні спалахи поки спостерігаються у вузько локалізованих областях, але їх інтенсивність і частота поступово збільшуються.

Дані метеослужб з 1979 по 2017 рік свідчать, що число подібних екстремальних кліматичних станів за вказаний період зросло вдвічі. Найчастіше вони виникали на території півострова Індостан, північному заході Австралії, півдні Китаю, а також уздовж узбережжя Червоного моря і Мексиканської затоки. Найбільш високі, потенційно фатальні значення вологості і температури були зафіксовані в районах міст Дахран і Дамман (Саудівська Аравія), Доха (Катар) і Рас-аль-Хайма (ОАЕ), сукупне населення яких становить близько трьох мільйонів осіб.

Відзначається, що більш ранні дослідження не могли виявити подібних тенденцій, так як в них розглядалися середні значення температури і вологості, виміряні на великих територіях і протягом декількох годин. Вчені вивчали щогодинні зведення з 7877 окремих метеостанцій, що дозволило зафіксувати короткочасні спалахи фатальної спеки. В умовах сильної спеки людський організм охолоджується, виділяючи тепло через шкіру за допомогою поту. Цей процес добре працює в посушливих регіонах, але не так добре - у вологих, де повітря вже досить насичене водяною парою і не може поглинати ще. В особливо екстремальних випадках потовиділення зовсім може зупинитися. Тоді тіло почне нагріватися понад міру, і навіть фізично сильна, здорова людина, яка відпочиває в тіні без одягу і з наявністю питної води, може загинути.

Як проілюстрували дослідження, навіть добре пристосовані до високих температур люди не можуть виконувати активні дії, коли показання вологого термометра (приладу, який показує температуру мокрого тіла) досягають 32°C. При цьому 35°C - пікове значення, зафіксоване на узбережжі Перської затоки - вважається межею людського виживання.

Кліматичні зміни несуть найбільш високий ризик для бідних і країн, що розвиваються, де люди не мають можливості своєчасно прийняти холодний душ або перебувати в приміщенні з кондиціонером. Проте навіть там, де подібна можливість є, необхідність постійно зупинятися, щоб сховатися від спеки і охолонути, принесе значної шкоди економіці.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів