Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Херсонський офіс набирає обертів: результати четвертого місяця роботи

Поширити:
02 червня 2017 06:15
711

Вже четвертий місяць Херсонський офіс Мережі правового простору при ГО «ІРЦ «Правовий простір» спільно з Херсонською міською радою працює над впровадженням безоплатної первинної правової допомоги для відвідувачів мерії.

За словами юриста Офісу Сергія Плахотнюка, кількість клієнтів поступово зростає, навіть попри тривалі великодні та травневі свята.

Протягом квітня і травня на прийом до Сергія Плахотнюка звернулось 59 херсонців: 20 і 39 відповідно. Крім цього, у минулому місяці 21 особа скористалась телефонною «гарячою лінією», ще декілька консультацій містянам правник надав в онлайн-чаті порталу “Правовий простір”.

«Звернень стало більше, а коло питань – ширше, - зазначає юрист. - Тепер це не лише соціальні питання. Проблеми, з якими приходять херсонці, все більше стосуються спадкування, поділу, відчуження або набуття майна (квартири, будинки, земельні ділянки), кредитних правовідносин. Що характерно, люди стали частіше звертатися за допомогою в оформленні різноманітних звернень і заяв».

Але все ж таки основні питання, які порушуються під час прийому, традиційні. До п’ятірки «лідерів» правових проблем херсонців входять:

  • питання соціального забезпечення (23,3%);
  • житлові (виселення, вселення, отримання житла тощо) – 18,3%;
  • земельні відносини (13,3%);
  • банківські (кредити, депозити, колектори) – 13,3%;
  • оскарження дій, бездіяльності чиновників (11,7%).

За словами Сергія Плахотнюка, збільшилась кількість питань, що стосуються самоорганізації людей - власників квартир у будинках, членів садівничих товариств, органів самоорганізації населення (будинкових комітетів) - з приводу управління цими об’єднаннями, процедури повідомлення і проведення зборів учасників, оформлення протоколом рішень, прийнятих на зборах.

«Така активність радує, адже приємно від того, що все більше мешканців міста долучаються до управління, самоорганізовуються, беруть на себе додаткову відповідальність», - підкреслює правник.

Що стосується допомоги відвідувачам у підготовці документів, то минулі місяці дійсно виявились у правника плідними.

Зокрема, у квітні під час звернень Сергій оформив більше десяти видів різноманітних позовів, заяв та скарг:

  • заява до управління пенсійного фонду стосовно правильності нарахування пенсії, надання довідки;
  • заява до ТОВ “Херсонгазпостач”* щодо правомірності нарахування заборгованості;
  • заява до Херсонського обласного військового комісаріату щодо виплати одноразової грошової допомоги по інвалідності;
  • скарги на дії (бездіяльність) судді;
  • заява в рамках ЗУ “Про захист прав споживачів” з приводу проведення ремонту придбаного товару;
  • заява до Антонівської селищної ради щодо надання документів;
  • типовий позов про визнання бездіяльності протиправною та стягнення несплаченої щорічної разової грошової допомоги учаснику бойових дій;
  • лист до Державної фіскальної служби;
  • лист-відповідь на вимогу ЖЕКу щодо сплати заборгованості;
  • позовна заява по справі про стягнення невиплаченої заробітної плати;
  • заява до Херсонського міського центру зайнятості з приводу невиплати допомоги по безробіттю;
  • заява про надання статусу учасника бойових дій.

Хоча переважно клієнтам вистачає звичайної консультації: у 80% випадків питання вирішуються у день звернення та не потребують перенаправлення до операторів вторинної правової допомоги, виконавчих органів муніципалітету або суду.

Крім херсонців, до Офісу почали звертатись і мешканці навколишніх сіл, їх кількість складає приблизно 21%.

Що стосується самих містян, то їх географія теж дещо змінилася: зменшилася питома вага звернень мешканців Суворовського району (44%), порівняно з березневим показником (50%). Кількість відвідувачів з Корабельного і Дніпровського районів складає майже 30% і 26% відповідно.

66,7% клієнтів – чоловіки, 33,3% - жінки. Найчастіше Офіс відвідували містяни віком від 45 до 59 років (40%).

При цьому, більшість херсонців, які потребують правової допомоги, мають середню або середню професійну освіту (31,7% і 40%), більшість з них не працює (66,7%).

Кількість звернень учасників АТО, як і раніше, чимала – 77,8%.

Підсумовуючи роботу приймальні за два останні місяці, експерт проекту Володимир Макухавідзначає її ефективність: «До юриста частіше почали звертатися по рекомендації родичів, знайомих, товаришів по службі. Як на мене, таке «сарафанне радіо» свідчить про задоволеність людей результатами консультацій, - підкреслив аналітик. – Приблизно третина херсонців дізнаються про приймальню зі ЗМІ (інтернет, радіо, газети) або інформаційних стендів у холі міської ради».

Підрахунки експерта свідчать про те, що нерідко (орієнтовно в 20% випадків) клієнти знову повертаються до Офісу, за правовою допомогою уже з інших питань.

За оцінками самих відвідувачів, юрист Офісу Сергій Плахотнюк працює оперативно: у 65% випадків на надання необхідної правової допомоги йому знадобилося приблизно півгодини, в 25% - вистачає 15 хвилин і лише в 10 % випадків вирішення більш складних кейсів займає годину.

При цьому переважна більшість херсонців (98,3%) задоволені роботою правника.

Нагадуємо, що громадяни можуть звертатися за правовою допомогою безпосередньо до офісу ІРЦ “Правовий простір” у місті Херсоні по вулиці Бориса Мозолевського (колишня Фрунзе), будинок 2, офіс 6. Прийом відбувається в понеділок, середу з 9 до 17 години. Обідня перерва з 12 до 13 години. Попередній запис на прийом за телефоном: 099 468 38 48.

* Назву змінено з етичних міркувань.

P.S. Херсонський офіс Мережі правового розвитку працює на базі ГО «Інформаційний Ресурсний Центр «Правовий простір». Безоплатна первинна права допомога надається за проектом «Організація сталої системи безоплатної первинної правової допомоги в місті Херсоні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів