Херсонець зареєстрував на сайті ВРУ петицію про посилення покарання за спалювання листя та сухостою

Херсонець Олександр Козлов зареєстрував на сайті Верховної Ради електронну петицію про посилення відповідальності за випалювання сухостою.

Відповідну інформацію сам Олександр повідомив Суспільне електронною поштою.

У тексті петиції йдеться про те, що механізм притягнення до відповідальності осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, не налагоджений, а розмір стягнень - занизький. Для виправлення цієї ситуації Олександр Козлов пропонує вести зміни до статей 77-1 та 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За словами Олександра Козлова, масове спалювання листя призводить до забруднення атмосфери, яке можна порівняти з потужними промисловими викидами, оскільки разом з димом у повітря потрапляють пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Під час нагрівання з цих речовин випаровується бензопірен, говорить чоловік, через нього в людей загострюються хвороби легенів, серця, а також з’являються онкологічні захворювання. З димом в повітря також вивільняються діоксини.

"Головна складова диму - моноокис вуглецю (чадний газ), потенційно смертельно небезпечне з’єднання, оскільки легко пов’язує гемоглобін крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з більшим навантаженням, що посилює небезпеку загострення кардіозахворювань. У поєднанні з іншими забруднювачами, такими, як промислові викиди або вихлопні гази, токсична дія чадного газу значно зростає в порівнянні з дією окремих компонентів", - говорить Олександр Козлов.

Як стверджує автор петиції, вдихання чадного газу може привести до головного болю, втрати свідомості, загострення респіраторних захворювань. Найбільш уразливими до дії такого диму є діти, курці, люди похилого віку, а також ті, хто страждає захворюваннями серця та легень - бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

Чоловік додає, що окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить й до інших негативних наслідків, а саме:

  • в сухому листі згорають зимуючі в них тварини та комахи;
  • руйнується ґрунтовий покрив, у вогні гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми;
  • вогонь знищує насіння та коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижню частину дерев і чагарників та верхні частини їх коріння;
  • знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення промерзання ґрунту в 2-4 рази;
  • при спалюванні трави на присадибних ділянках та стерні на полях виникає загроза виникнення степових і лісових пожеж, загоряння житлових будинків.

Ознайомитися із повним текстом петиції а також лишити свій підпис під нею можна за посиланням.

Станом на 11:00 30-го жовтня петицію підписало 42 людини. Для того, аби її розглянули, необхідно ще 24 958 підписів.

Останній день збору підписів під петицією - 21 січня 2020-го року.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також