Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Хаос у Франції. Чим загрожує масштабний страйк

Поширити:
03 квітня 2018 14:45
945

У Франції 3 квітня розпочався один з наймасовіших страйків профспілок, який триватиме три місяці.

Поїзди не ходять, вокзали переповнені незадоволеними пасажирами. Скасовуються сотні поїздів, порушені всі без винятку напрямки, у тому числі міжнародні. Також бере участь у страйку й персонал авіакомпанії Air France. Незабаром очікуються купи сміття на вулицях міст.

Експерти кажуть, що результат страйку вирішить не тільки майбутнє реформи ринку праці, а й політичну долю президента Франції Еммануеля Макрона.

Корреспондент.net розбирався, що відбувається у Франції.

Франція на межі хаосу

У найближчі три місяці жителям Франції доведеться жити нелегко: 3 квітня розпочався один з найтриваліших страйків в історії країни.

У ньому беруть участь працівники комунальних служб, тому міські вулиці будуть завалені сміттям; енергосектор у рамках страйку обіцяє точкове відключення світла, тому деяким цехам і заводам доведеться на деякий час призупинити виробництво.

Рух поїздів французької державної залізничної корпорації SNCF зовсім скасований. Вийшли на рейки тільки 12% поїздів. За даними Le Figaro, до страйку приєднався кожен другий працівник державної залізничної компанії SNCF і три чверті машиністів поїздів.

Також значно скоротилася кількість регіональних поїздів: пасажирів перевозить лише один з п'яти. У паризькому регіоні дві приміські лінії взагалі не працюють, а інші - працюють в обмеженому режимі.

За даними місцевих ЗМІ, платформи і вагони поїздів переповнені пасажирами. Очікується, що страйк позначиться на 4,5 мільйонах пасажирів.

"Ще вранці я була налаштована позитивно. Але те, що я побачила, просто бентежить. Декому в натовпі ставало погано, діти кричали, жінки плакали. Це все ненормально", - заявила одна з пасажирів після прибуття на Ліонський вокзал у Парижі Азиза Флері.

Утекти подалі від повсюдного хаосу навряд чи вдасться - у страйку бере участь й персонал авіакомпанії Air France.

Причини страйку

Емманюель Макрон був обраний президентом Франції в травні 2017 року і з тих пір уже провів декілька реформ, зокрема - спірну трудову реформу, покликану знизити високий рівень безробіття в країні.

Окрім того, він підписав три нових закони, виконавши свої передвиборні обіцянки, пов'язані з проведенням податкових перетворень у країні.

Ініціатором протестів стали три найбільші профспілки залізничників - CGT, CFDT і Unsa, котрі намагаються відстояти права працівників Національної компанії французьких залізниць SNCF, яка обтяжена боргом у розмірі 45 мільярдів євро.

Запланована урядом Макрона реформа національних залізниць передбачає позбавити службовців особливого статусу, пов'язаних з ним пільг і прирівняти їх до звичайних найманих працівників - до реформи залізничники виходили на пенсію раніше.

Працівники служб з вивезення сміття страйкують проти планів влади позбавити їх професійних пільг, зокрема - можливості раннього виходу на пенсію.

Представники особливо шкідливих для здоров'я професій, до яких відносяться комунальники, крім фінансових пільг мають право вийти на пенсію на п'ять, а то й на десять років раніше.

Працівники енергетичної і газової галузей протестують проти лібералізації ринку праці. Персонал авіакомпанії Air France хоче домогтися підвищення заробітної плати на шість відсотків.

Серйозний виклик для Макрона

Ці страйки ЗМІ називають найбільшим викликом для Макрона з моменту його обрання.

Однак варто зазначити, що Макрон обіцяв провести реформу ринку праці ще на етапі передвиборної боротьби. Також опитування показують, що у Франції зросла кількість жителів, які підтримують запропоновані Макроном перетворення.

Профспілки проти трудової реформи Макрона. Фото: EPA

При цьому уряд Франції діє достатньо обачно. Незважаючи на те, що державний борг країни наближається до 100%, президент має намір скоротити лише 120 тисяч з майже 5,6 мільйона робочих місць у держсекторі до 2022 року.

Але експерти поки не прогнозують, чим завершиться протистояння. Якщо уряд піддасться тиску профспілок, то запланована реформа ринку праці, яку можна назвати наріжним каменем правління Макрона, опиниться під загрозою зриву.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів