Підтримати нас

Ха! І це вони вчать наших дітей жити?!

26 квітня 2017 06:30
234
Поширити:

У двох областях України, Чернівецькій та Харківській, провели, здавалося б, рутинний експеримент - запропонували вчителям анонімно скласти тести з предмета, який вони викладають.

Йдеться про завдання, які пишуть учасники ЗНО - випускники шкіл. Та результати тестування шокували організаторів...

Річ у тім, що до пробного анонімного тестування із ЗНО були залучені учителі - слухачі курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти. 59,7% з них – це вчителі вищої кваліфікаційної категорії, тобто фахівці з досвідом роботи і навичками, пише газета Експрес.

Але той рівень знань, який продемонстрували аси педагогіки, виявився приголомшливо низьким! Кожен третій "учитель з досвідом" продемонстрував низький та середній рівень знань. А дехто примудрився набрати і нуль балів з предмета, який викладає... Напрошується дуже просто запитання: то чого можуть навчити такі вчителі школярів?

Оксана Палійчук, директор департаменту освіти і науки ОДА, розповіла про деталі анонімного ЗНО. 

- Тільки дві області в Україні - Харківська і Чернівецька - провели пробне зовнішнє незалежне оцінювання вчителів. У Чернівецькій області тести склали 362 педагоги - слухачі курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти. 59,7% із них - це вчителі вищої кваліфікаційної категорії, тобто фахівці з досвідом роботи і навичками. Але результати тестів, на жаль, нас приголомшили.

- Чим же вразили результати ЗНО, яке склали вчителі?

- Зокрема, бали початкового рівня - від одного до трьох - набрали п'ять педагогів, середнього рівня - від чотирьох до шести - 98 педагогів, достатнього - від семи до дев'яти - 203 педагоги, високого - від десяти до дванадцяти - 56. Отож загальний середній бал учителів становив 7,6, а якість знань - 71,6%. Якщо додати кількість педагогів, які набрали бали початкового і середнього рівнів, то маємо майже 30%. Це означає, що кожен третій педагог склав тестування на рівень трійки. Тож яких результатів можна чекати від учнів, яких навчають такі вчителі?

- З яких предметів вчителі складали ЗНО? Де успіхи кращі, а де – гірші?

- Тестування складали з української мови та літератури, історії України, математики, хімії, географії, англійської та французьскої мов, біології та фізики. Це були тести, які здавали наші випускники минулими роками. Найгірші результати з української мови показали вчителі, які викладають у школах з румунською мовою викладання. 51,4% протестованих склали тести на три-шість балів. Четверо педагогів набрали… нуль балів! Окрім тестової частини, було творче завдання: написати твір на запропоновану тему не менше, ніж на 100 слів. Ці вчителі не спромоглися цього зробити. У двох випадках твори були списані з Інтернету! Неприємно вразили результати вчителів англійської мови: 55% із них (це переважно викладачі сільських шкіл) набрали від трьох до шести балів. Кожен четвертий педагог-географ склав тестування на чотири-шість балів. Така ж ситуація із 27,8% вчителів математики. Кращі результати продемонстрували ті вчителі, які займаються репетиторством і щороку готують до складання ЗНО учнів. Тривожні тенденції маємо і серед керівників навчальних закладів. Директори шкіл, окрім усього, викладають той чи інший предмет. 35,7% протестованих – а це кожен третій! – отримали бали середнього рівня...

- А чи легко погодилися вчителі на такий експеримент?

- У відповідь ми отримали неабиякий супротив. Хоча лише намагаємося з`ясувати, у чому причина таких низьких показників наших учнів із ЗНО, розібратися, яку допомогу можемо надати вчителям, як підштовхнути їх до роботи над собою. І найкращим доказом того, що це важливо, стала думка вчителів після тестування. Більшість із них сказали: «Чому раніше ви цього не робили?! Ми ніколи не заходили в базу тестування, не могли реально оцінити рівень своїх знань!»

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ