Програми, які фінансувалися американським агентством USAID, сприяли відновленню бізнес-середовища Херсонщини, зокрема аграрного сектору. Тому це суттєво вплине зокрема і на цей напрямок.
Про це у коментарі “Радіо Свобода” розповів заступник директора Центру близькосхідних дослідженьАналітичний центр для вивчення політичних процесів на Близькому Сході. З 2014 року, з початком російської агресії проти України, Центр зосередився на дослідженні питань, пов’язаних із російською агресією проти України й російською окупацією Сергій Данилов.
“Закуповувалися і добрива, і сільськогосподарська техніка, і теплиці, і виділялася допомога на ремонт іригаційних систем. Це все дало можливість вдвічі збільшити площу орних земель”, – зазначив він.
За його словами, фінансування допомагало також у сфері енергетичної безпеки, зокрема шляхом встановлення газотурбінних установок. Підтримку отримували малий та середній бізнес. Деякі підприємства змогли відновити свою роботу, серед них – консервний комбінат у Посад-Покровському, який був повністю зруйнований, але почав відновлювати діяльність.
Сергій Данилов наголосив, що внесок американської допомоги був настільки вагомим, що знайти йому заміну буде складно.
“Найприкріше те, що зараз зупиняться ті проєкти, які вже на фінальній стадії, інфраструктурні проєкти, які були майже готові. Всі попередньо витрачені гроші тепер не запрацюють так, як планувалося”, – зазначив він.
За його словами, це вплине на ринок праці, рівень доходів населення та економічну активність регіону загалом.
“Коли вливаються гроші в регіон, це сприяє підтримці платоспроможного попиту. Це додатковий імпульс для розвитку Херсонщини”, – підсумував експерт.