Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як оформити акт пошкодженого житла, перебуваючи за кордоном?

Поширити:
22 жовтня 2024 10:50
538
Фото Олександра Корнякова, "Вгору"\авіаудар по Херсону 15 квітня 2024 року

Першочергово людина може дистанційно через “ДІЮ” подати заяву про пошкоджене чи зруйноване житло та зафіксувати це.

Про це в етері “Вгору” розповіла юристка Благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я”, адвокатка громадської приймальні УГСПЛ в Херсоні Наталя Юрченко.

Потім онлайн подати заяву до органів поліції та отримати відповідний витяг про реєстрацію з єдиного реєстру досудових розслідувань. 

Після цих двох кроків формують комісію, яка оглядатиме пошкоджене або зруйноване житло та складатиме відповідний акт. 

При цій процедурі власника, який перебуває віддалено, може представляти довірена особа. 

“Тобто людина має право оформити довіреність на іншу людину, яка перебуває, наприклад, у Херсоні”, – додала Наталя Юрченко.

За кордоном довіреність можна оформити через консульство України або в будь-якого приватного нотаріуса. Але з проставленням  апостиля   це міжнародне засвідчення, яке можна порівняти з нотаріальним засвідченням і може доповнювати місцеве нотаріальне засвідчення документа , розповіла вона. 

“Я рекомендую його представляти всім на будь-яких офіційних документах, які формуються за кордоном”, – зазначила юристка. 

  • Керівниця громадської приймальні Херсонського фонду Милосердя та здоров'я, юристка Олена Старюк пояснила, що право на сертифікат мають громадяни України, чиє житло зруйновано після 24 лютого 2022 року внаслідок військової агресії Російської Федерації та не підлягає відновленню. Це можуть бути квартира, приватний будинок, кімната або інше житло. На нежитлові приміщення, пошкодження побутової техніки, авто програма не розповсюджується.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів