13 липня 152 медичних заклади, що уклали договори з Національною службою здоров'я України, отримали на свої рахунки перші кошти — всього 244 мільйони гривень. Це комунальні і приватні заклади, де надають медичні послуги сімейні лікарі, педіатри і терапевти.
Ще 9 закладів, які уклали договори з НСЗУ, отримають фінансування після того, як усунуть виявлені НСЗУ недоліки: вісім закладів з них перебувають у процесі поновлення своїх ліцензій, один медзаклад допустив помилки в документах і наразі працює над виправленням цієї ситуації разом зі Службою.
Нова система фінансування закладів первинної допомоги працює за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен з цих закладів отримає фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладів, але ще не обрали лікарів. Для багатьох закладів це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у системі охорони здоров’я.
Медичні заклади, що сьогодні отримали перше фінансування за новою системою, знаходяться у 21 області України. Найбільше центрів первинної допомоги, які уклали договори з НСЗУ, у Київській, Вінницькій, Полтавській областях. Є і області-аутсайдери: Луганська, Волинська, Чернігівська. Жоден комунальний медичний заклад не уклав договір з Нацслужбою у Сумській області. Натомість на Сумщині це зробив приватний заклад. Лікарі Кролевецької громади об’єдналися, створили товариство, підписали договір з Нацслужбою і отримали перші кошти від держави.
Заклади, які не підписали договори з НСЗУ, отримають фінансування з медичної субвенції.