Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Гігантські премії: хто з держслужбовців б'є рекорди в Україні

Поширити:
22 серпня 2017 15:15
700

В Україні роботу чиновників часто вважають невдячною та низькооплачуваною. У Кабінеті міністрів раз у раз скаржаться, що бажаючих йти на держслужбу - мало, адже низький рівень оплати праці позбавляє будь-якої мотивації. Правда, це не стосується топ-чиновників, які, м'яко кажучи, не бідують. Зарплати багатьох із них складають кілька сотень тисяч в місяць, але вишенька на торті - премії.

Хто з держслужбовців б'є фінансові рекорди - розбирався "Обозреватель".

"Хлібний" Мін'юст

Високопоставлені чиновники Міністерства юстиції можуть похвалитися мільйонними преміями. Тільки в 2017 році вісім співробітників відомства отримали понад 23 млн грн в якості зарплат і винагород.

Наприклад, головному державному виконавцю Івану Нещадимову в травні нарахували 1,518 млн грн, а в червні і того більше - 7,344 млн. Незважаючи на значні премії, рівень виконання судових рішень в Україні становить 13-15%. За визнанням міністра юстиції Павла Петренка, середньоєвропейський рівень - 50-70%.

Величезні нарахування для співробітників Мін'юсту пояснюють надбавками, пов'язаними з відсотками від стягнутої державними виконавцями суми. Проблема в тому, що обмеження на максимальний розмір винагород не передбачені. У Мін'юсті пояснили, що якраз займаються цим питанням.

Премії в НАЗК

До Національного агентству з питань запобігання корупції маса претензій і в уряді, і в парламенті. Темп перевірки е-декларацій не вражає, на що звернули увагу навіть в Європейському Союзі. Глава Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі не так давно закликав НАЗК прискорити процес. Не кажучи вже про те, що кожна хвиля подачі е-декларацій обертається мало не колапсом системи.

І все ж восени минулого року глава відомства Наталія Корчак нараховувала собі та своїм співробітникам по 200 тис. грн премії за "якісну роботу". Сам посадовий оклад Корчак становить 40 560 грн, проте, за даними за лютий, глава НАПКА отримала понад 100 тис. грн з усіма надбавками .

"Нафтогаз" йде на рекорд

Глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв залишив позаду всіх керівників держпідприємств. У минулому році його заробітна плата становила 1,6 млн грн. в місяць.

Більш того, у 2016-му сумарний розмір зарплат і премій вищого керівництва "Нафтогаз" - 86,587 млн гривень, що в 13 разів більше, ніж роком раніше.

Під вищим керівництвом маються на увазі члени правління (Андрій Коболєв, Сергій Перелома, Сергій Коновець, Юрій Колбушкін) і шість директорів напрямків. Кожен з них в минулому році отримав в середньому по 8,66 млн гривень винагороди.

"Укрспецекспорт" наступає на п'яти

Генеральний директор "Укрспецекспорту" Павло Букін отримав 1,1 млн грн. за липень. У червні і травні суми дещо скромніші, а ось зарплата за квітень також перевищила мільйон гривень.

Навесні Кабмін без обговорення затвердив річний фінансовий план компанії, який і передбачає істотне підвищення заробітних плат "Укрспецекспорту". Цікавий момент - у цьому ж фінплані заплановано двократне зменшення чистого доходу від реалізації продукції.

Рекордсмен-правоохоронець

Рекордсменом за надбавками за минулий рік серед правоохоронців став глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Протягом року його місячна премія коливалася від 33 тисяч до 144,5 тис грн. Оклад ж прокурора становить 57,6 тис. грн.

Холодницький пояснює свої високі премії усуненням зрівнялівки в оплаті праці прокурорів, а також недокомплектації штату і "вільними грошима" в зарплатному фонді на той момент.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів