У мережі зібрали найцікавіші долі статуеток кінопремії "Оскар".
З 1929-го по 2017 рік вручили 3048 статуетки. Деякі з них опинялися в центрі скандалів. Їх продавали, губили, крали, повертали назад або викидали на смітник, передає сайт "Gazeta.ua".
Зокрема, актриса Кейт Вінслет, яка отримала Оскара за фільм "Читець", навмисне поставила його у вбиральні. Таким чином гості можуть тишком потримати статуетку, а потім поставити назад. "Кожен мріє доторкнутися до неї, потримати її в руках, вигукуючи: "Боже, вона така важка!" Тож я вирішила зробити людям приємне", - пояснила Вінслет у британській телепрограмі GMTV.
Актриса Джоді Фостер має 2 Оскари – за найкращі жіночі ролі в "Мовчанні ягнят" та "Обвинувачених". Нагороди лишає в туалеті, бо "вони мають гарний вигляд поруч із кранами". Кращого місця для статуетки, аніж вбиральня, не знайшли Емма Томпсон,Ліонель Річі, Шон Коннері, Сьюзен Сарандон.
За всю історію премії лише одну статуетку продали. Це зробив ветеран Другої світової війни Гарольд Рассел, який втратив обидві руки. Рассел також став єдиним оскарівським лауреатом, який отримав 2 нагороди за одну церемонію: у 1946 році йому вручили Оскар за роль другого плану у стрічці "Найкращі роки нашого життя" та статуетку "за надію і відвагу, якими він надихнув товаришів-ветеранів". Рассел не був професійним актором, він майже не знімався в кіно ні до, ні після нагородження. Наприкінці 1980-х він продав одного Оскара, щоби оплатити лікування дружини. За іншими даними, на виручені гроші він поїхав у відпустку.
З молотка пішов Оскар Орсона Веллса, автора найкращого сценарію до фільму "Громадянин Кейн". Його донька Беатрис вторгувала за статуетку $861 542. Син Германа Манкевича, співавтора Веллса, також продав нагороду. За словами його сина Бена, їхньому родичеві знадобилися гроші. "Мені здається, що пізніше він все ж таки пошкодував, що продав Оскар. Хоча й зробив це, щоби допомогти людині", - розповів він BBC Culture.
Після 1950-го Американська академія кіномистецтв заборонила продавати статуетки, тож продати можна лише Оскар, отриманий раніше. Проте його можна повернути до Академії і отримати за це $1. Втім, у правилах також є виняток: третій стороні можна продати статуетку як компенсацію за несплачений борг.
Таким чином режисер-постановник Лайл Р. Вілер одним махом втратив одразу 5 своїх Оскарів. Він вчасно не сплатив оренду за їхнє збереження. Одного Вілер таки повернув. Його нагороду за фільм "Щоденник Анни Франк" викупив невідомий і подарував її режисеру.
Найвища ціна, сплачена за оскарівську статуетку, становила $1,54 млн. У 1999 році стільки заплатив співак Майкл Джексон за Оскар "Звіяних вітром", отриманий продюсером Девідом Сельцником у номінації "найкращий фільм". У 2016-ому статуетка кудись поділася з маєтку Джексона.
Режисер Стівен Спілберг за майже ті ж гроші купив Оскара актора Кларка Гейбла за фільм "Це сталося якось вночі" та 2 Оскари акторки Бетт Девіс. Статуетки Спілберг пожертвував Кіноакадемії.
Деякі статуетки просто зникали. Оскари актрис Вів'єн Лі та Олімпії Дукакіс вкрали. В останньої викрадач вимагав викупу, але Академія видала акторці іншу статуетку за $78. Оскар Вупі Ґолдберґ зник, коли вона відправила його на чистку. Згодом пропажу знайшли у смітнику в американському Лос-Анджелесі. Оскар Маргарет О'Браєн за фільм "Зустрінь мене в Сент-Луїсі" вкрала звільнена домашня робітниця. 40 років по тому двоє чоловіків купили статуетку на блошиному ринку і повернули її акторці. На сайті eBay намагалися продати Оскар звукорежисера Аарона Рочина, отриманий ним у 1979-му за "Мисливця на оленів".
У 2018-ому просто в ніч церемонії намагалися поцупити Оскара Френсіс Макдорманд. Вона отримала його за найкращу жіночу роль у фільмі "Три білборди за межами Еббінга, Міссурі". Невідомий хотів винести нагороду під час вечірки в Governors Ball.
Нагорода режисера Френка Капри за стрічку "Прелюдія до війни" зникла з Художньої галереї армії США. Її так ніколи і не знайшли. Актор Марлон Брандо зізнався, що не знає, куди поділися обидва його Оскари - за фільми "У порту" і "Хрещений батько".
Подібна історія трапилася з Гетті Макденіел. Вона стала першою афроамериканкою, яка отримала премію за роль няньки Скарлетт О'Хари у фільмі "Звіяні вітром". Їй видали дощечку, оскільки до 1943 року за ролі другого плану статуеток не вручали. Дощечка Макденіел кудись зникла наприкінці 1960-х.
1938-го році невідомий піднявся на сцену Кіноакадемії, щоби отримати нагороду Аліси Брейді за фільм "У старому Чикаго". Актриса не приїхала на церемонію через хворобу. Потім цей чоловік зник разом з Оскаром. Через 78 років, у 2016-ому, аспірантка Олівія Рутильяно, яка досліджувала випадки зниклих Оскарів, з'ясувала, що таємничим чоловіком був режисер фільму Генрі Кінг. Він одразу ж передав нагороду Брейді, у якої вона зберігається дотепер.