Майже 20 розроблених програм комплексного відновлення (ПКВ) чотирьох українських областей готові до узгодження. Йдеться про ПКВ з Кіровоградської, Миколаївської, Харківської й Херсонської областей. Ще 13 громад Харківщини та Херсонщини активно працюють над розробкою цього стратегічного документа за допомогою методики, презентованої наприкінці 2023 року.
Про це під час засідання робочої групи Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо визначення пріоритетів та заходів з питань комплексного відновлення територій, постраждалих внаслідок збройної російської агресії проти України, розповіла голова комітету й очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
За її словами, робота над розробкою ПКВ для 18 тергромад з Кіровоградської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей та їх обласних військових адміністрацій відбувалася в рамках пілотного проєкту Програми USAID DOBRE. Ці громади були в першій хвилі ПКВ, в розробці яких допомагала програма і нині 2 громади Кіровоградської, 3 громади Миколаївської, 6 громад Харківської та 7 громад Херсонської областей передають фіналізовані документи програм на остаточне узгодження ОВА. Ще 13 територіальних громад другої хвилі – 4 громади Харківщини й 9 Херсонщини, протягом останнього місяця ПКВ активно розробляють.
“У розробленні ПКВ областей ми орієнтуємося на Миколаївську область, де ця робота може завершитися наприкінці червня – початку липня. Для Херсонщини розробку плануємо завершити наприкінці серпня – початку вересня.Бо частина регіону й досі у тимчасовій окупації, а також там дуже серйозні екологічні й економічні виклики – по багатьох пунктах потрібно перепрофілювання регіону”, – повідомила Олена Шуляк.
Очільник Херсонської обласної організації партії «Слуга Народу», перший заступник голови – керівник виконавчого апарату Херсонської обласної ради Юрій Соболевський зазначає, що програма комплексного відновлення – місцева програма відновлення територій, яка визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення і включає комплекс заходів для забезпечення відновлення території територіальної громади, яка постраждала внаслідок збройної агресії проти України або в якій сконцентровані соціально-економічні, інфраструктурні, екологічні чи інші кризові явища.
"Дана програма – це документ відновлення, який поєднує декілька сфер планувальної діяльності – стратегічну й просторову. Для нас важливо комплексно підійти до відновлення та перезавантаження життя на територіях, які постраждали і від окупації, і від бойових дій. Наразі вся інформація про громади проходить через чіткий аналіз з єдиною метою – спланувати чіткі, послідовні та вимірювальні заходи з відновлення території та зробити попередні фінансово-економічні розрахунки основних етапів відновлення", – пояснив Юрій Соболевський.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.