Україна має проблеми з корупцією, правосудям, свободою ЗМІ та є державою з перехідною/гібридною політичною системою, але ситуація покращується.
Про це йдеться у щорічному дослідженні розвитку демократії у країнах перехідного періоду Nations in Transit-2016, який опублікований Freedom House.
Відповідно до рейтингу FH, Україна у своєму розвитку демократії серед пост-коммуністичних країн посідає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями - процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.
Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишились на рівні звіту від 2013 року і не змінювалися протягом трьох років.
Згідно з таблицею, загальний стан демократії в Україні покращується, порівняно з попередніми роками.
За прогнозами експертів, у 2016 році Україна й надалі стикатиметься з проблемами територіальної цілісності "через агресію Росії та нестабільність своїх національних демократичних інститутів".
При цьому, за оцінками FH, "найважчу кризу, скоріш за все, пройдено, і країна буде мати більше простору для здійснення реформ і стимулювання економічного відновлення".
Найбільшими проблемами, на думку експертів, лишаються високий рівень корупції та слабкість інститутів із забезпечення верховенства права.
Варто зазначити, що у трійку лідерів рейтингу увійшли Естонія, Словенія та Латвія, які набрали 1,93, 2 та 2,07 бали та визнані країнами зі стійкою демократичною системою, найгірші показники - у країн з авторитарною політичною системою: Росії та країн-колишніх членів СРСР (Таджикістан, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Узбекістан).
Українська правда