До Херсонщини знову завітали поважні дипломати. Нещодавно нашу область відвідала другий секретар з політичних питань Посольства Великої Британії в Україні Ліса Тамвуд. Саме їй керівництво області розповідало про найсмачніші в світі помідори та кавуни.
Цього тижня дізнатись про ситуацію на кордоні з Кримом приїхав керівник Департаменту з питань демократії, праці та прав людини Держдепартаменту США Роберт Бершинські. Зустрічала американську делегацію в.о. голови Херсонської облдержадміністрації Валентина Січова.
– Україна – дуже мальовнича та багата країна. Наша область займає в ній окреме місце. Херсонщина має два моря, через неї протікає найбільша річка країни, у нас є найбільша пустеля Європи, первинний степ,– почала вступне слово Валентина Іванівна.
На її думку, Херсонщина, через анексію Криму, потребує спеціального режиму економіки. Вона вважає, що це пов’язано з певними труднощами, але це і стимул для пошуку нових ринків збуту.
– Херсонщина – аграрна перлина України. У нас також є великі можливості в туристичній галузі. Але в нас недостатньо навиків. Тому ми весь час навчаємося. Підтримка всесвіту для нас дуже важлива, – продовжила Валентина Січова.
Американський дипломат уважно слухав рекламу Херсонщини. Потім взяв слово.
– Очі США зараз звернені на Україну. Весь світ вболіває за вашу країну. США пильно стежить за тим, щоб Україна стала успішною в економічному плані. Сьогодні ми приїхали, щоб зустрітися з українцями і говорити про порушення прав людей в Криму. – розповів Роберт Бершинські. – На півострові ситуація з правами людини жахлива. Там не дають працювати незалежним медіа, судять безвинних людей.
Дипломат поцікавився у в.о. очільниці Херсонської ОДА, як Херсонщина справляється зі статусом прикордонної області.
– Ми справляємось, можна було і б краще. Херсонщина багатонаціональний регіон. Кримські татари поступово перебираються на континент, залишають свої будинки на півострові через окупацію, і ми намагаємося всіляко їм допомогти, – заявила Валентина Іванівна.
А потім почала розповідь про ансамблі народної творчості кримських татар. Що ще хотів дізнатись американський дипломат – від преси приховали. Бо після 20 хвилин зустрічі представників ЗМІ попросили покинути залу. Сподіваємось, що дипломати дізнались не лише про херсонські кавуни та помідори, а отримали корисну інформацію про стан речей на кордоні з Кримом. І про те, в які галузі можна вкладати гроші.