Підтримати нас

Допомога одиноким матерям: у Раді зареєстровано законопроект

30 листопада 2018 14:03
794
Поширити:

Її розмір дорівнюватиме 100 відсоткам прожиткового мінімуму для дитини.

За даними Міністерства соціальної політики у 2003 році в Україні було зареєстровано 27  тисяч одиноких матерів, наприкінці 2011 року — вже 576 тисяч, а на початок 2016 року їх кількість зросла до 600 тисяч, передає "Судово-юридична газета".

Одним із важливих джерел доходів жінок, що самотужки виховують дітей, є грошова допомога, що виплачується на підставі та в порядку статей 18-1, 18-2 і 18-3 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

В останні роки держава обмежує розмір цієї допомоги, ставлячи її у залежність від розміру інших доходів: якщо жінка заробляє принаймні два прожиткових мінімуми (а це навіть трохи менше за мінімальну заробітну плату), вона фактично не має права отримувати допомогу від держави.

Народний депутат України Юрій Мірошніченко зареєстрував у Раді законопроект №9345, який має на меті виправити цю ситуацію. Так, парламентар пропонує викласти ст.18-3 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» у наступній редакції:

«Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку».

Нагадаємо, чинна редакція вказаної статті визначає, що така допомога надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів