Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

"Додаю вино та пиво" - переселенка робить мило у вигляді тістечок

Поширити:
18 червня 2017 11:44
310

Марина Мелешко, яка переїхала з Маруполя до Чернівців, робить мило у вигляді шматків торту та тістечок. Має власну технологію виготовлення з додаванням пива та червоного вина.

"Я за освітою економіст. В Маріуполі миловаріння було моїм хобі. Основну технологію показала бабуся. Далі вчилася сама. Після переїзду це стало в нагоді. Улюблену справу перетворила на спосіб заробітку, - розповідає Марина Мелешко. - Мило можна робити двома способами - холодним і гарячим. Холодним кілограм мила роблю годину-півтори. Воно повинне лежати і визрівати близько шести тижнів. Гаряче миловаріння займає до десяти годин. В роботі використовую інструменти, як у кондитера. Є міксер, різні насадки, силіконові кісті, формочки, шприци, як для крему. Варю все у великій каструлі. ".

За словами Марини, ключові компоненти у створенні мила - вода, рослинні олії та луг (гідроксид натрію). До складу також можуть додаватися відвари або пудри лікувальних трав, молоко, соки, какао-порошок та какао-олія, морська сіль, глина.

"В основу входять жири. Вони дають милу його властивості, можуть бути рослинними або тваринними. Для вегетаріанців підійде кокосове, пальмове масла. Є марсельське мило, яке робиться лише з оливкової олії. Щоб набратися хороших властивостей, воно повинне пролежати півтори року. За таким же принципом робиться "Аллепське" мило, в яке входять оливкове і лаврове масло", - розповідає Gazeta.ua Марина.

Для аромату використовує ароматизатори й ефірні масла, які крім запаху містять корисні речовини. Вони екологічно чисті та сертифіковані, не викликають алергії.

"Найчастіше купують з ароматами цитрусових, рози і лаванди. Також роблю мило у вигляді сала — з шкуркою, м'ясистим слоєм, посипане часником. Пахне кропом та лавром. Ароматизоване мило ставлять у ванних кімнатах для краси і гарного запаху. Роблю навіть спеціальні маленькі "тістечка", які можна класти у білизну".

Найдорожче мило - зроблене на пиві. Коштує 65 гривень за сто грам.

"Маю мило з додаванням червоного вина, яке має дуже приємний аромат. Також варю мило на пиві. Стараюся брати темне і живе пиво, яке продається на розлив броварнях. Воно дає аромат, схожий на печиво. Це мило дуже люблять всі постійні клієнти. Кажуть, що має іншу пінку і властивості, добре зволожує шкіру. Це пояснюється великою кількістю вітамінів, які залишаються після мила на шкірі.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів