Поширення українського мовлення на територіях поблизу лінії фронту технічно можливе, але це непросте завдання. До більш віддалених територій, зокрема, Херсонщини, які перебувають в окупації, український сигнал дістатися не може.
Про це повідомив в інтерв'ю журналістам “Новини Приазов'я” член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Максим Онопрієнко.
“Ми отримали технічні висновки щодо можливості запустити дві радіочастоти та телевізійну частоту в одному селі Херсонської області. Використання цих частот погоджене в тому числі з Генштабом. Ми зараз активно займаємося пошуками мовників для освоєння цих частот. Але звичайно тут треба відверто сказати, що стосується і Запорізької, і Херсонської областей, це ефективно, безпосередньо для територій, які розташовані на лінії бойового зіткнення”, – додав Максим Онопрієнко.
За його словами, найбільша проблема у питання розбудови українського мовлення на прифронтових територіях – це постійні обстріли регіонів. Адже технічні працівники навіть не мають змоги туди під’їхати, щоб полагодити.
Зараз орган працює над пошуком нових теле- і радіочастот, які б дозволили запустити українське мовлення з відповідною потужністю, щоб сигнал діставав на окуповані території.
“Ми розробили законодавчу можливість для видачі тимчасових дозволів на мовлення на прикордонних, прифронтових територіях, і зокрема на півдні. Це суттєво спрощує фінансове навантаження для потенційних мовників. Тому що ліцензія – це відповідний кошторис і відповідна оплата за ліцензію. Тимчасовий дозвіл видається безплатно. Ми в постійному режимі разом з УДЦР прораховуємо нові частоти на тих територіях і шукаємо мовників, які могли б мовити з підконтрольної Україні території для того, щоб цей сигнал покривав прикордонні, прифронтові зони. Друге завдання – наскільки це можливо, використовуючи технічні потужності, щоб він діставав на територію, тимчасово окуповану”, – розповів член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.