Підтримати нас

До Брилівки завітав Мандрівний Docudays UA

Автор статті
07 грудня 2018 04:59
719
Поширити:

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA продовжує свою подорож Херсонщиною.

У середу, 5 грудня, у Брилівському будинку культури (смт Брилівка, Виноградівської ОТГ) зібралися школярі, вчителі, місцеві жителі та активісти, щоб подивитися фільм угорської режисерки Бернадетт Туза-Ріттер  «Жінка в полоні».

Це вперше фестиваль дістався Брилівки.  До цього дня мешканці села ще не чули про фестиваль і жодного разу до них не привозили жодного кіно. Маленька затишна зала Будинку культури вмістила більше півсотні жителів громади. Уперше тут дивилися документальне кіно і говорили про права людини.

Фото Ілони Полесової

Фільм «Жінка в полоні» розповідає про життя  Маріш, 52-річної угорки, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться, як із твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Маріш проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Вона починає проявляти довіру. Після двох років зйомок вона збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад, до свободи.

Після показу координаторка фестивалю у Херсонській області, юристка та  керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров'я» Олена Старюк розповіла про  небезпеку трудового рабства та випадки торгівлі людьми в Україні. Вона пояснила, що вирватись із кола рабства не так просто, як здається на перший погляд. Це  не просто фізичне насилля, а й психологічне. Серед країн, де українці найчастіше потрапляють у трудове рабство, – РФ, Польща, Німеччина, країни Азії та США.

Місцевих активістів з громадської організації «Нові горизонти» дуже зацікавили фільми  та цінності Docudays UA, і вони вже планують відкрити у селі кіноклуб.

Нагадаємо, відкриті покази в Херсоні пройдуть у Мультиплексі починаючи з 10 грудня, у День прав людини. Крім відкритих показів документальних фільмів плануються тематичні покази в бібліотеках, школах, в установах виконання покарань для працівників та засуджених. Разом із демонстрацією фільмів будуть проведені семінари щодо подолання булінгу (цькування) дітей, а також тренінги з прав людини для патрульних поліцейських.

Цього року Мандрівний фестиваль ще побуває:

7 грудня 11.00 - Скадовський районний Будинок культури, Херсонська обл., Скадовський район, місто Скадовськ, вул. Маріїнська, буд. 66.

14 грудня 11.00 - Григорівський будинок культури, Херсонська обл., Григорівська ОТГ, с. Григорівка, проспект Новікова, буд. 92.

Стежте за анонсами у газеті «Вгору» та на сторінці фестивалю у Фейсбук. Також детальний розклад можна переглянути на travelling.docudays.ua за посиланням.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Організатори Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA  в Херсонській області:

  • ГО «Нова генерація»
  • БО «Фонд милосердя і здоров’я»
Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ