Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA продовжує свою подорож Херсонщиною.
У середу, 5 грудня, у Брилівському будинку культури (смт Брилівка, Виноградівської ОТГ) зібралися школярі, вчителі, місцеві жителі та активісти, щоб подивитися фільм угорської режисерки Бернадетт Туза-Ріттер «Жінка в полоні».
Це вперше фестиваль дістався Брилівки. До цього дня мешканці села ще не чули про фестиваль і жодного разу до них не привозили жодного кіно. Маленька затишна зала Будинку культури вмістила більше півсотні жителів громади. Уперше тут дивилися документальне кіно і говорили про права людини.
Фото Ілони Полесової
Фільм «Жінка в полоні» розповідає про життя Маріш, 52-річної угорки, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться, як із твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Маріш проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Вона починає проявляти довіру. Після двох років зйомок вона збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад, до свободи.
Після показу координаторка фестивалю у Херсонській області, юристка та керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров'я» Олена Старюк розповіла про небезпеку трудового рабства та випадки торгівлі людьми в Україні. Вона пояснила, що вирватись із кола рабства не так просто, як здається на перший погляд. Це не просто фізичне насилля, а й психологічне. Серед країн, де українці найчастіше потрапляють у трудове рабство, – РФ, Польща, Німеччина, країни Азії та США.
Місцевих активістів з громадської організації «Нові горизонти» дуже зацікавили фільми та цінності Docudays UA, і вони вже планують відкрити у селі кіноклуб.
Нагадаємо, відкриті покази в Херсоні пройдуть у Мультиплексі починаючи з 10 грудня, у День прав людини. Крім відкритих показів документальних фільмів плануються тематичні покази в бібліотеках, школах, в установах виконання покарань для працівників та засуджених. Разом із демонстрацією фільмів будуть проведені семінари щодо подолання булінгу (цькування) дітей, а також тренінги з прав людини для патрульних поліцейських.
Цього року Мандрівний фестиваль ще побуває:
7 грудня 11.00 - Скадовський районний Будинок культури, Херсонська обл., Скадовський район, місто Скадовськ, вул. Маріїнська, буд. 66.
14 грудня 11.00 - Григорівський будинок культури, Херсонська обл., Григорівська ОТГ, с. Григорівка, проспект Новікова, буд. 92.
Стежте за анонсами у газеті «Вгору» та на сторінці фестивалю у Фейсбук. Також детальний розклад можна переглянути на travelling.docudays.ua за посиланням.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Організатори Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Херсонській області: