Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Депутати не підтримали законопроєкт про відповідальність за публікування даних із реєстрів. Як голосували нардепи з Херсонщини?

Поширити:
05 грудня 2024 17:22
129
Фото: Детектор медіа

Верховна Рада України грудня не підтримала законопроєкт № 10242 про відповідальність за публікування даних із реєстрів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Прийняття законопроєкту в другому читанні на засіданні Ради підтримали 213 депутатів. За те, щоб відправити документ на повторне читання проголосували – 229.

Нардепи з Херсонщини Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Сергій Козир і Володимир Іванов підтримали законопроєкт у другому читанні. Потім вони проголували за направлення його на друге читання. 

В коментарі медіа МОСТ вони пояснили підтримку законопроєкту. 

Сергій Козир заявив, що спочатку не планував підтримувати законопроєкт. Він проголосував “за” нього після зібрання профільного комітету. На ньому було заявлено про внесення правок в документ, які запропонували журналісти.

“Є практика довіряти комітету, бо я не є членом цього комітету і фізично не встигаю ознайомитись, бо між комітетом і голосуванням було не більше ніж година робочого часу”, – написав Сергій Козир.

Вікторія Вагнєр розповіла, що підтримала законопроєкт теж після внесення в нього правок. Також вона заявила, що підтримає його в майбутньому, якщо в документ не внесуть дискримінаційних для журналістів норм.

Павло Павліш заявив, що не вважає законопроєкт спрямованим проти журналістів. Він також додав, що вважає документ хорошим, і що його не ухвалили через “хайп” довкола.

«Я вважаю, що законопроєкт спрямований на захист закритих державних реєстрів, звідки можуть йти “зливи” ворогу. В тому числі й із реєстру “Оберіг”, де зберігається інформація про всіх військовозобов’язаних», – сказав Павло Павліш.

Зазначається, що Володимир Іванов “вже традиційно” проігнорував звернення медіа МОСТ про отримання коментаря.

  • Раніше, український Медіарух, медійні та правозахисні організації закликали Верховну Раду відмовитися від підтримки цього законопроєкту, в його нинішній редакції, через загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні. Законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність щодо різних видів діянь за розміщення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів, або інших дій, що створюють можливість вільного доступу до такої інформації невизначеного кола осіб. Пропоноване покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за подібні дії під час правового режиму воєнного стану є непропорційним і фактично перетворює такі злочини на тяжкі. Під прикриттям боротьби із «зловживанням даними» створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми або зловживання владою.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів