Юристи КримСОС підготували інструкцію для випускників та абітурієнтів із Криму та Донбасу щодо зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до ВНЗ на підконтрольній Україні території.
Процедура проходження державної атестації, складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), отримання атестату про загальну середню освіту поділяється на так званий «загальний» та «спрощений» формат.
Для абітурієнтів, які планують здавати ЗНО та/або вступати надалі до ВНЗ, на базі яких не функціонують освітні центри «Крим-Україна» або «Донбас-Україна»*.
Мінуси:
Для того, щоб отримати атестат українського зразка про повну середню освіту, випускнику з Криму або Донбасу необхідно:
Увага: результати ЗНО з трьох предметів (українська мова і література, математика або історія України, а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати ДПА для випускників старшої школи.
Розклад складання ЗНО:
Для абітурієнтів, які не мають атестату українського зразка про повну середню освіту та не склали ЗНО, або склали ЗНО на бал, що не дозволяє вступ на бюджет (для кожного ВНЗ він свій).
Процедура передбачає можливість подальшого вступу на бюджет до визначених Міністерством освіти ВНЗ, на базі яких розміщені центри «Крим – Україна», «Донбас – Україна».
Мінуси: обмеженість у виборі ВНЗ для вступу.
Для отримання атестату та подальшого навчання вже у якості студента на бюджеті необхідно:
Увага! Освітні центри працюють з 19 червня до 30 вересня.
Також бюджетна форма навчання дає право студентам-переселенцям (при наявності довідки про взяття на облік ВПО) претендувати на соціальну стипендію, знижки при отриманні кімнати у гуртожитку тощо. Інструкцію щодо оформлення соціальної стипендії дивіться тут.
* Перелік вищих навчальних закладів, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, на базі яких створені центри «ДОНБАС-УКРАЇНА».