Програма розвитку ООН (ПРООН) запрошує переселенців, які проживають у Луганській, Донецькій областях, та місцеве населення цих регіонів (з підконтрольних уряду України районів) взяти участь у черговому конкурсі бізнес-грантів. Дедлайн - 3 серпня 2017 р, повідомляє ГУРТ.
Грантова підтримка надається на започаткування, відновлення або розширення підприємницької діяльності. Мета цієї ініціативи – поліпшити життя переселенців та місцевого населення Донбасу через підтримку підприємницької діяльності та малого бізнесу в регіоні.
Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал, довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники. Вони також мають передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.
Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:
Цей перелік не є вичерпним.
Неприйнятними є витрати коштів гранту, пов’язані з:
Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес-проекту становить:
Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25% вартості бізнес-проекту.
Хто може стати учасником?
У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь виключно фізичні особи, які мають офіційний статус внутрішньо переміщених осіб і проживають у підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей, а також місцеві мешканці цих регіонів, які мають підтвердити місце реєстрації свого проживання.
Не можуть претендувати на грант особи, в основі бізнес-планів яких є оптова та роздрібна торгівля, в тому числі через інтернет. Окрім цього, не можуть претендувати на грант особи, чиї бізнес-плани передбачають придбання обладнання з подальшою його передачею протягом реалізації бізнес-плану в оренду, прокат чи користування іншим особам. Також не можуть претендувати на отримання гранту учасники конкурсу, які перебувають між собою у родинних зв’язках, наприклад, коли учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина або батько і донька. У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини. Також не можуть претендувати на перемогу особи, які вже отримували аналогічні гранти ПРООН у 2015-2017 роках.
Умови участі
Для участі у конкурсі усі бажаючі повинні:
Заявка здійснюється виключно через онлайн-систему адміністратора конкурсу Благодійного фонду «Творчий центр ТЦК».
Пакет конкурсної документації можна скачати на сайті Адміністратора грантової програми.
Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 3 серпня 2017 року. Заявки, які надійшли пізніше встановленого терміну, будуть відхилятися автоматично. Анкета заповнюється та подається українською або російською мовами.
Критерії оцінки поданих заявок
Подані заявки на конкурс, які відповідатимуть умовам конкурсу, будуть оцінюватися незалежним Оціночним комітетом за такими;загальними критеріями:
Процедура оцінки бізнес-плану включатиме 3 етапи:
Додаткова інформація
Зацікавлені особи можуть звертатися за додатковою інформацією щодо конкурсу до «Творчого центру ТЦК» через електронну пошту [email protected], або за телефоном: (800) 406-411 (до 1 серпня 2017 року). Після узагальнень усіх отриманих запитань усі відповіді будуть оприлюднені на сайті www.ccc-tck.org.ua;та на сторінці в соціальній мережі Facebook.
Більш детальна інформація про конкурс розміщена за посиланням в Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у конкурсі.
Крім того, в кожній області будуть проведені інформаційні заходи щодо роз’яснення умов конкурсу
Графік інформаційних сесій для потенційних учасників конкурсу
Вхід на усі заходи вільний, реєстрація не потрібна.
Контакти
Творчий центр ТЦК, [email protected].
Конкурс бізнес-грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності реалізується в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки урядів Японії та Польщі, в партнерстві з урядом України та регіональними органами влади. Матеріал опублікований;у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.