Максим Шевченко відпрацював 13 місяців у магазині «ГрінМаркет» на вулиці Стрітенській, 11, в Херсоні, куди влаштувався 9 травня 2018 на посаду комірника. І був вимушений звільнитися через те, що йому перестали платити зарплату.
Зазвичай Максим отримував гроші двічі на місяць. Спочатку йому не заплатили нібито через те, що він був у відпустці, а тому зарплата начебто надійде пізніше. Але цю і наступну зарплатні Максиму не виплатили.
"Керівництво обмежилося відмовкою на кшталт «в бухгалтерії щось наплутали». Тож я відпрацював півтора місяці безкоштовно, хоча й був офіційно оформлений. Щомісяця я отримував мінімальну зарплату і не офіційно 28 грн. за кожну годину робочого дня".
Коли 9 липня Максим написав заяву про звільнення, прийшла керуюча цим магазином Маргарита Володимирівна Дорохова (мережа магазинів «ГрінМаркет», «Везунчик», «Кефір») і умовляла не звільнятися, не обіцяючи при цьому виплату заборгованої зарплати.
Максим не погодився і вимагав підписати заяву про його звільнення, виплатити йому заборговані кошти та повернути трудову книжку. Натомість йому видали лише 590 грн. Чому саме таку суму і коли виплатять решту - не пояснили. Щодо трудової книжки сказали, що вона в головному офісі у Львові і невідомо, коли її надішлють. Перші кілька днів чоловік нікуди не звертався, бо в цьому ж магазині працювала його теща, і він не хотів їй нашкодити. Згодом і вона звільнилася. Спочатку Максим написав пост на своїй сторінці у Фейсбуці, де описав ситуацію. Під цією публікацією одразу ж з’явилися коментарі колишніх колег, які почали звинувачувати його в недоброчесності. Співробітники ГрінМаркету стверджували, що в них є відео, на якому начебто видно, як Максим краде гроші з каси.
Максим пояснює:
"Думаю, в них є відео з камер спостереження, коли я розмінюю гроші з каси. Вони, мабуть, вирізали шматок відео, коли я беру велику купюру, а як кладу в касовий апарат ту ж саму суму своїми дрібними купюрами вони вочевидь стерли".
Також Максим розповів, що працівників ГрінМаркету штрафували за зіпсовані товари. Його особисто оштрафували на 900 грн., коли він знайшов на полицях магазину пиво, строк придатності якого вже закінчився:
"Керівництво Грінмаркету компенсувало вартість прострочених товарів з наших кишень, тобто працівників магазину, продавців та комірників. А я десь прочитав, що вираховувати гроші із зарплати працівників закладу є грубим порушенням трудового законодавства", - каже чоловік.
Максим разом із дружиною, яка теж колись працювала у цьому магазині, пішли 24 липня в офіс фірми «Авіон плюс», який розташований на оптовій базі за адресою Некрасова, 2 шукати правди. Після тривалих суперечок з працівниками фірми чоловік отримав на руки 1038 грн. При тому ніхто не пояснив, звідки взялася саме ця сума, скільки ще йому винні і коли виплатять решту. Керівниця громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» Олена Старюк допомогла Максиму написати заяву на ім'я керівника «Авіон плюс». У цій заяві Максим Шевченко просить надати йому інформацію про нараховану та виплачену заробітну плату за весь час роботи на підприємстві та терміново повернути трудову книжку.
Також чоловік написав заяву до Головного управління праці в Херсонській області. У документі Максим також згадує факт, як працівників магазину змушували написати заяви на звільнення та заяви про відпустки без дат, погрожуючи не виплатити зарплатню. Йому здалося це підозрілим, адже раніше він досить довгий час працював продавцем в іншому магазині в Києві, і там ніколи не було подібних випадків.
Довідково: Безоплатну правову допомогу можна отримати за адресою: м. Херсон, вул. Бориса Мозолевського (колишня Фрунзе), буд.2, офіс 19. Прийому: Понеділок – з 9.00до 14.00, Вівторок – з 13:00 до 17:00
Попередній запис за телефонами: (0552) 49-60-03, +38 (066) 790 90 21.
E-mail: [email protected].
P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.