Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

З водою та дозвіллям: як Східне стає сучасним селом

Поширити:
07 грудня 2018 12:33
882

Навесні виїзна редакція «Вгору» навідувалася до невеличкого селища Східне, що розташоване неподалік від Херсона.

В матеріалі Подолати тридцять кілометрів за півтори години були описані накопичені за багато років проблеми селища, які поступово почали вирішуватися завдяки реформі децентралізації.

Наприкінці осені команда редакції «Вгору», попри льодовий дощ та шквальний вітер, знову вирушила в Східне, щоб дізнатися про нові зміни в цій громаді.

“Після того, як Східне об’єдналося в Музиківську ОТГ - у громаді почали з’являтися кошти, які раніше неможливо було вибити з району. Тому тепер ми повністю спрямували свої зусилля на відновлення добробуту в нашому селищі і вже отримуємо гарні результати” - підкреслює староста селища Тетяна Вова.

Староста селища Східного Тетяна Вова.

Фото з архіву "Вгору".

Добре, коли в крані завжди є вода

Однією з проблем була застаріла водопровідна система, потужностей якої не вистачало на все село. Через це вода подавалася в будинки мешканців за графіком. Прокладання нової водопровідної системи чимало коштує, тому роботи вирішили розбити на три частини. Гроші на прокладання водогону Східне отримало з державної субвенції.

Сьогодні на трьох вулицях села вже проклали нові труби, тож мешканці мають безперебійну подачу води. Ще на трьох вулицях тривають роботи, які планують завершити до кінця цього року. А вже навесні оновлення водогону чекатимуть в Загорянівці, яка теж входить до складу Музиківської ОТГ. Громада отримає 2 мільйони гривень на прокладання водопроводу від американо-польського проекту “DOBRE” в наступному році.

Культурне і спортивне дозвілля для молоді

За цей час в Східному  повністю відбудували місцевий клуб. Нагадаємо, що весною його дах обвалився після зливи, тож довелося повністю відновлювати руїну. Тепер залишилося  закінчити фасадні роботи та дочекатися на інспектора з пожежної безпеки, який має дати дозвіл на запуск опалення.

Тож ефект від децентралізації став помітним доволі швидко, бо без цієї реформи селище навряд чи отримало необхідні кошти для відновлення будинку культури.

 

Також за кошти з місцевого бюджету в східненській школі відновлено спортивну залу. А   небайдужі батьки подарували спортивний інвентар: шведську стінку, тренажер для преса, боксерську грушу, гімнастичні обручі, скакалки та м’ячі. Тепер у спортзалі школи залюбки тренуються учні.

Відзначають державні свята та роковини селяни всі разом. День Гідності став для мешканців громади приводом зібратися в Музиківці та провести символічну акцію запалення свічок.

Громада Музиківської ОТГ зібралася відзначити роковини початку Революції Гідності

Чисте повітря

Мешканці селища часто потерпали від сильного смороду,  який розповсюджувала місцева птахофабрика. На підприємстві довгий час нехтували правилами утилізації. А відтак була загроза здоров’ю людей  в селах, що розташовані поруч з пташником. Тому, проїжджаючи повз птахофабрику, ми помітили, що смороду вже нема. Тетяна Вова розповіла: “зараз підприємство як слід переробляє відходи, тому і неприємний запах зник”

На жаль, якимись зрушеннями не може похвалитися обласне керівництво, яке вже довгий час обіцяє відремонтувати дорогу від Херсона до Східного. Тому шлях і досі схожий на поверхню Марса.

Діставатися до селища нам довелося “не офіційним” ґрунтовим шляхом. Ним почали їздити відтоді, як фури з птахофабрики вщент розбили асфальтовану дорогу до селища. Але і цей путівець вантажівки перетворили на бархани з чорнозему. Наша автівка ледь не розгубила свої колеса від такої екстремальної подорожі, а серце водія стискалося від звуку скреготу дна об ґрунтові брили.

Розбита дорога до селища Східне

“Востаннє нам пообіцяли почати ремонтувати автошлях до села в грудні, але вже засніжило і тепер ніхто й гадки не має, коли нам чекати на ремонт.” - зітхає староста Тетяна Вова.

Своїми силами селище не зможе відновити шлях, адже для цього потрібні значні витрати. До того ж  дорога має статус обласного значення. Тому залишається сподіватися, що обіцянки колись все ж таки виконають.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів