Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Юрій Гусєв дозволив скаржитися на нього в НАБУ

Поширити:
09 жовтня 2019 08:15
1,034

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв виключив себе особисто з числа недоторканних з боку правоохоронних органів. Зокрема, він мав на увазі Національне антикорупційне бюро України.

Про це Гусєв заявив 9 жовтня під час звіту Одеського територіального управління НАБУ про роботу в першому півріччі 2019 року, який в Херсонській ОДА презентував його директор Володимир Деулін.

«Ані моїх заступників, ані керівників департаментів та управлінь ОДА або їх помічників, ані особисто мене не можна вважати недоторканними для НАБУ, - сказав голова облдержадміністрації. - Тому закликаю громадян передавати в Бюро будь-яку інформацію про можливі правопорушення чиновників ОДА».

(Відзначимо в дужках, що державні посадові особи, згідно із законодавством, є точно такими ж громадянами, як і всі українці, і, як і всі, є рівними перед Фемідою. Тому абсолютно зайвим з боку голови ОДА було нагадувати про свою і своїх підлеглих «прозорість»).

У свою чергу, Володимир Деулін підкреслив, що, згідно з українським законодавством, подібного роду інформацію громадяни мають право подавати в тому числі і анонімно. Щоправда, в повідомленні вони повинні конкретизувати ім'я потенційного правопорушника, місце, час, обставини скоєного ним злочину.

«Сьогодні НАБУ щодня приймає анонімні повідомлення від громадян про ті чи інші правопорушення, але приблизно кожне шосте з них звучить приблизно так: «У такому-то суді усі судді поголовно - корупціонери і хабарники, ви негайно повинні їх посадити». Само собою, такі неконкретні заяви залишаються без розгляду», - сказав директор Одеського ТУ НАБУ.

Проте, за його словами, Бюро може розглядати і направляти до компетентних органів навіть ті повідомлення і заяви, які не належать до його безпосередньої компетенції.

«НАБУ не має права встановлювати, чи правомірно винесено те чи інше рішення тим чи іншим суддею, - продовжив Деулін. - У нашій компетенції – встановлення факту одержання службовою особою неправомірної вигоди, схиляння такою особою до неправомірної вигоди, або ж виявлення фактів зловживання владою, фактів приховування в декларації майна, тощо».

Глава теруправління НАБУ також поскаржився, що з початку роботи відомства в серпні 2017 року багато ініційованих ним справ просувається з великим скрипом: «До цих пір існує сильна протидія системи антикорупційним заходам, і лише останні півроку намітилися певні позитивні зрушення в цьому напрямку».

На закінчення Володимир Деулін констатував, що на сьогодні НАБУ, проводячи досудові слідчі заходи, виявило факти корупційних діянь з боку держслужбовців на суму понад двісті мільярдів гривень. І зараз, як стверджує він, у держави є механізми для повернення всіх цих коштів до бюджету.

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів