Підтримати нас

Як отримати аліменти та що робити, коли вам погрожують

Автор статті
15 листопада 2021 11:12
1,471
Поширити:

Аліна* живе з мамою та сама виховує трьох маленьких дітей. Чоловік її покинув і відмовився допомагати сім’ї. Ще й погрожував, якщо вона звернеться до суду по аліменти, то він позбавить її батьківських прав, бо жінка має ВІЛ-позитивний статус. У розпачі Аліна звернулася до юристів громадської приймальні “Фонду милосердя та здоров’я” за допомогою.

Керівниця громадської приймальні Олена Старюк пояснила жінці, що погрози її чоловіка не мають сенсу. Матір чи батька не можуть позбавити батьківських прав через стан здоров’я. Позбавити прав можуть тільки через невиконання батьківських обов’язків щодо виховання й утримання дітей.

Своєю чергою Аліна веде здоровий спосіб життя і приймає терапію для ВІЛ-позитивних. Усі діти Аліни повністю здорові та не мають ВІЛ-позитивного статусу.

Юристи громадської приймальні допомогли жінці підготувати заяву на розірвання шлюбу з проханням звільнити її від сплати судового збору (908 грн), оскільки жінка малозабезпечена. Вона поки у декретній відпустці та отримує допомогу на дітей від держави. Суд прийняв заяву без оплати, а розгляд справи буде вже у листопаді.

Дітям Аліни - 2, 5 і 8 років. Згідно з законом, мінімальний розмір аліментів на двох її молодших дітей по 1006,50 грн, а на старшу дитину мінімальні виплати складатимуть - 1255 грн. Ця сума формується в залежності від прожиткового мінімуму: якщо він зростає, то сума аліментів зростає відповідно.

Поки що про офіційне місце роботи чоловіка нічого не відомо. Інакше Аліна могла б вимагати через суд від нього половину заробітку (доходу). Але згідно з законодавством, максимальна сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів на одну дитину. Якщо чоловік буде ухилятись від сплати аліментів, то суд може призначити йому громадські роботи. З часом суму аліментів можна буде переглянути знову ж таки через суд.

За словами керівниці громадської приймальні Олени Старюк, 99% жінок з ВІЛ-позитивним статусом, що звертаються за допомогою, страждають від погроз та домашнього насилля.

Якщо партнер знає про ВІЛ-позитивний статус жінки, то він може цим користуватися, принижувати, розголошувати статус жінки. Жінки звертаються налякані, не знають своїх прав і можливостей. Ніхто не має права розголошувати інформацію про ваш стан здоров’я, та, на жаль, ніякої відповідальності згідно з законодавством за це не передбачено. Частіше за все, жінки з ВІЛ ще й страждають від домашнього насилля - економічного, фізичного, сексуального. У такому випадку ми радимо звернутися за допомогою до Кризового центру для жертв домашнього насильства в Херсоні, - розповідає Олена.

А юридичну допомогу можна отримати у громадській приймальні у сферах медичного, трудового, адміністративного та кримінального права; порушення безперервності лікування; гендерної рівності та правопорушень пов’язаних з цим, а також щодо заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує честь і гідність, поводження або покарань щодо осіб, які належать до цих цільових груп.

Благодійна організація “Фонд милосердя та здоров’я” також входить до мережі громадських приймалень УГСПЛ. Адреса приймальні: Херсон, вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе), 2 оф. 19

Приймальні дні:

Понеділок, вівторок з 09.00 до 16.00. Перерва з 12.00 до 13.00

Попередній запис за тел. (066) 790 90 21, (0552) 49-60-03,

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net

*Ім’я змінено з етичних причин.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ