Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

«Укрзалізниця» блокує вантажі зі станції Брилівка

Поширити:
24 вересня 2018 13:14
1,150

Уже з 1 серпня цього року підприємствам на території смт. Брилівка Виноградівської об’єднаної територіальної громади не подають жодного вантажного вагона. Хоча вантажні потяги до інших міст через станцію подовжують курсувати.

Чому «Укрзалізниця» не доставляє та не забирає вантажі з території Брилівки - невідомо. Адже жодного офіційного попередження чи повідомлення про припинення перевезень з місцевої перевалки не надходило ні підприємствам, ні в селище, ні голові ОТГ.

Серед «заблокованих» підприємств - база добрив, філіал одеського товариства з обмеженою відповідальністю «Хімальянс». На думку старости Брилівки Інни Медведєвої, через це ситуація для населеного пункту стає критичною.

Колись на території Брилівки були потужні підприємства, зокрема: автотранспортна база тресту «Херсонводбуд», завод залізобетонних виробів, філія Скадовського консервного заводу, ткацький цех Цюрупинського комбінату побутового обслуговування. Тепер на місці тих підприємств - руїни, а постійних робочих місць в селищі налічується всього десь 400, і ті переважно в соціальній сфері та торгівлі.

Брилівка будувалася в радянські часи як містечко для робітників, тому тут майже зовсім обмежені земельні ресурси: на 4,5 тис. населення - усього 4,1 кв. км території. Мешкають люди переважно в п’ятиповерхівках, отже, свого домашнього господарства не мають. Єдина можливість прогодувати сім’ю - десь заробляти гроші. Але ж і роботи  теж майже немає. Тому більшість місцевих жителів роз’їжджається на заробітки: хто на поля до сусідніх сіл, хто на будівництва до інших міст.

Тож база добрив для населеного пункту зараз - головне бюджетоутворююче підприємство. Це - податки, плата за оренду землі, робочі місця. Крім того, організація завжди допомагає громаді технікою, особливо така допомога важлива взимку - розчищають засніжені вулиці.

Поки «Укрзалізниця» не заблокувала вантажні перевезення, брилівська філія «Хімальянсу» реалізовувала на території області понад 20 тисяч тонн добрив (це приблизно 300 вагонів). Серед клієнтів - близько 160 юридичних осіб (сільгосппідприємства та фермерські господарства) та 4,5 тис. фізичних осіб. Філія планувала розширювати підприємство, збільшити обсяги перевалки до 30 тис. тонн на рік і  ще й розпочати своє виробництво. Для цього вже брали в оренду додаткову ділянку, починали набір працівників. Але це все втратило сенс.

- Наша робота майже паралізована, - каже директор філії Максим Бровченко. - Ми не можемо нічого ні переадресувати сюди, ні відправити. Найближча станція - Раденськ, звідкіля ми можемо отримати добрива та доставити до бази вантажівками. Однак така логістика коштує дорожче. Піднімати ціни на продукцію недоцільно, вона стане неконкурентоспроможна. Тому, якщо станцію не відкриють, жодних перспектив діяльності не буде: логістика все «зжере». Повністю не закриємося, але штат доведеться «порізати»…

Ситуація  дивна ще й через те, що формально станцію ніхто не блокував. Як розповів керівник генерального напрямку ТОВ «Хімальянс» Дмитро Фролов, вони ще 7 серпня зверталися з листами до Міністерства інфраструктури, до керівництва «Укрзалізниці», Одеської, Херсонської дирекцій дороги.

Зліва направо: керівник генерального напрямку ТОВ «Хімальянс» Дмитро Фролов, директор філії Максим Бровченко, староста Брилівки Інна Медведєва.

- Жодної відповіді, крім як із Херсонської дирекції, ми досі не отримали, - каже Дмитро Фролов. - Хоча листи були відправлені з повідомленнями, зі сканкопіями. А Херсонська дирекція відповіла, що немає ніяких офіційних паперів з приводу блокування станції Брилівка, що ніяких обмежень на станцію не накладено. Але що відбувається. За доставлення вантажів залізницею, за узгодження планів навантаження, планів перевезень відповідає підрозділ «Укрзалізниці» - «Центр транспортної логістики». Замовлення, підтвердження постачання відбувається через внутрішню електронну програму залізниці. Якщо є якесь обмеження щодо станції, то на неї накладається так званий логконтроль (логістичний контроль). Тоді жоден співробітник не може ввести ні план перевезення, ні підтвердити доставку. Отже, такого логконтролю на Брилівку не накладено. І ми завжди оплачуємо дорозі й подачу вагонів,   і перевезення вантажів. Але з 1 серпня всі наші замовлення скасовують. Тобто, роботи блокуються Центром транспортної логістики в одноосібному порядку, у «ручному режимі». В принципі, блокуємося не тільки ми. Тут є ще державний елеватор, який належить ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Елеватор теж заблоковано. І наскільки нам відомо, така ситуація склалася ще на 99 станціях на території України.

Відомості про ще 99 заблокованих станцій - теж не зовсім офіційні. Жодної інформації про це на сайті «Укрзалізниці» чи профільного Міністерства немає. Проте з цього приводу була інформація в ЗМІ, зокрема на сайті Центру транспортних стратегій. І в публікаціях йшлося про рентабельність станцій, по яких здійснюються виключно перевезення зерна. Зокрема, на території Херсонської області до «чорного списку» (під повне закриття або припинення роботи) потрапили вантажні перевалки Брилівки та Високопілля. Адже показник по цих станціях нижчий, ніж п’ять зернових вагонів на добу (показник Брилівки - два).

Але хіба нашою залізницею возять тільки зерно?!

Ця інформація стала відома під час прес-туру «Виноградове: Terra іncognita», організованого Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів