Підтримати нас

Непосидюча «чиновниця»

Автор статті
30 січня 2019 13:02
800
Поширити:

Застати директорку Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування (або -регіонального Офісу реформ з децентралізації та розвитку) Оксану Сілюкову на робочому місці в кабінеті - намір з царини фантастичних.

Лише торік за її участі проведено 55 тренінгів, 20 семінарів і 172 виїзні консультації в райцентрах та селах. Тільки на цих заходах протягом року вона спілкувалася приблизно з 6 тисячами мешканцями області, не рахуючи тих, кого консультувала ще й по телефонах та по електронці.

Скажи, хто твій друг

"Це абсолютно характерно для Оксани, не сидіти на місці, - каже лідерка громадської організації «Громадський центр «Нова генерація» Ольга Жукова. - Вона ніколи не була кабінетним працівником. Навіть коли ми разом з нею були держслужбовцями, працювали в Управлінні молоді та спорту облдержадміністрації, й навантаження було шалене - уявіть собі, тільки документообіг за місяць доходив до 600 одиниць, а крім того, треба було ще різні заходи організовувати. А «польова робота», з людьми, це цілковито її. Оксана не тільки чудовий менеджер, вона має дивовижну рису - любить всіх людей без винятку (це  справді так, без винятку), й любить їх «ворушити» та рухати вперед".

На держслужбі дівчата пропрацювали разом роки три. Потім Ольга повернулася до рідної  «Нової Генерації», а Оксана пішла в декрет.

"Коли Оксана народила доньку, Саньку, ми якраз шукали для одного з наших проектів менеджера, «польового працівника» - згадує Ольга Жукова про те, як переманила «чиновницю» в громадський сектор. - Сілюкова підходила нам ідеально. До того ж, ми в нашій організації створили так званий офіс молодої мами, тобто умови, за яких би жінки з немовлятами мали можливість працювати. Ось так і вийшло, що Оксана вирішила не сидіти в декретній відпустці, а стала нашим менеджером, коли доньці ще й півроку не було. Тобто, ми росли разом с Санькою".

Емоція дня

На своїх сторінках в соцмережах ми часто ділимося різними емоціями - про дітей, про коханих, про домашніх улюбленців, про цікаву знахідку чи вдалий пиріг.

А ось якими найяскравішими емоціями ділиться Оксана Сілюкова:

"Поговорила сьогодні з нашими головами ОТГ, і до цієї хвилини не залишає відчуття гордості за них. Такі вони завзяті, розумні й дуже відповідальні - перед людьми, які їм довірилися, перед країною, яку намагаються змінити... Всі вже рідні люди й нема потреби щось пояснювати, доводити. І чітко розумієш, що хоч і не просто все, але, друзі, з вами нічого не страшно. А скільки мають ідей цікавих!!!!"

Польова робота

На днях, попри високу температуру, Оксана «полетіла» до Новотроїцького району на збори з мешканцями Воскресенської та Сергіївської сільських рад.

Бо ситуація в цьому районі дуже неоднозначна. За перспективним планом формування територій, у Новотроїцькому районі заплановано чотири об’єднані територіальні громади з центрами в Новотроїцькому, Сиваському, Громівці та Чкаловому. Але поки не створено жодної. І на це є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини.

Зокрема, у Чкалівській сільраді погодили об’єднання ще два з половиною роки тому, проголосували за це на сесії. Але сусіди й досі «вагаються». Також начебто погодилися увійти до складу цієї громади мешканці Новодмитрівки – сусіднього Іванівського району. Але спочатку цього не дозволяло законодавство, та коли дозволило - то вже керівництво села стало всіляко уникати зустрічей.

Об’єднанню навколо Сиваської сільради заважає стан доріг, особливо до населених пунктів Зелене та Дивне. Відстань невелика, 13,5 км автошляху, але вона - непереборна. Тому мешканці цих сіл вимушені їздити за адмінпослугами до райцентру, долаючи 60 км вздовж зрошувального каналу.

Крім того, там склалася ілюзія «ідеального партнерства» між селами та районною владою. Влада району співфінансує проекти місцевих громад, тому розповсюджена думка: «Навіщо щось змінювати, адже гроші й так дають, а відповідальності - менше».

Тому минулого року Оксана Сілюкова декілька раз зустрічалася з селянами, з районною адміністрацією, з депутатами всіх рівнів, пояснювала, роз’яснювала та переконувала, чому громадам вигідно об’єднання, й що для того треба. Одне слово, мотивувала.

Отже, хіба могла керівниця регіонального Офісу реформ хворіти вдома, коли мешканці Воскресенки та Сергіївки вирішили зібрати сходку стосовно створення ОТГ?

"Те, що вже є маркером – ду-у-уже холодно в приміщеннях, де спілкуємося, - пише в Фейсбук Оксана Сілюкова. - На мій жорсткий бронхіт додаткове навантаження, але ж втратити можливість такої довгоочікуваної зустрічі не могли ніяк. Обидві ради, за Перспективним планом формування територій громад Херсонської області, мають увійти до Громівської ОТГ, яка, можливо, стане першою ластівкою-ОТГ в районі. Незважаючи на активний спротив обох сільських голів, відчувається бажання людей слухати. Сьогодні мали потужну підтримку в особі Галини Лобунько, голови Зеленопідської ОТГ Каховського району. Всі можливі аргументи проти реформ вмирали, не народившись, коли наштовхувалися на вражаючі результати практиків. Второваним шляхом запускалися міфи про стосунки «адмінцентр - приєднані села», розподілу бюджету та представництва інтересів всіх громад. Ключовою фразою та основною тезою став діалог з однією з голів сільських рад: «Так у вас капець! — Ну і що, що капець, зате помаленьку!». Але вектор нашого руху на наступні пару місяців зараз окреслений більш, ніж чітко. Новотроїцький район вже не має жодного шансу залишитися в цьому році без ОТГ".  

Довідка: Регіональні Офіси реформ створено за підтримки Мінрегіону, завдяки реалізації Програми U-LEAD (з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку), що фінансується ЄС та окремо Німеччиною, Швецією, Данією і Польщею. Мета програми – підтримка Уряду України у впровадженні реформи децентралізації. Топ напрямки роботи, головні для Херсонщини - створення нових ОТГ, підтримка новостворених громад в процесі формування структури, складання штатного розкладу, в процесі становлення і розуміння власного розвитку, пошук кращих практик, які впроваджуються іншими областями, іншими країнами, і впровадження цих практик на Херсонщині. Експерти регіонального Офісу реформ консультують об’єднані та не об'єднанні громади, районні ради, надають методичні рекомендації, а також організують навчання з питань стратегічного планування місцевого розвитку для представників новоутворених об’єднаних територіальних громад.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ