Підтримати нас

Хто ховає свої статки

24 липня 2018 06:45
760
Поширити:

Херсонські правоохоронці почали порушувати кримінальні справи за навмисне приховування декларантами своїх статків, доходів чи кредитів. 

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, у порушенні Закону «Про запобігання корупції» підозрюють:

  • депутата Кам’янської сільської ради Каховського району;
  • чотирьох депутатів Волинської сільської ради Каховського району;
  • трьох депутатів Зеленопідської сільської ради Каховського району
  • депутата Новокам’янської сільської ради Каховського району
  • двох депутатів Чумацькошляхівської сільської ради Новотроїцького району;
  • чотирьох депутатів Новомихайлівської сільської ради Новотроїцького району;
  • депутата Сивашівської сільської ради Новотроїцького району;
  • начальника відділу приватизації житла при виконкомі Новокаховської міської ради;
  • колишнього головного архітектора, начальника управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради.

Всі ці люди, за винятком архітектора, досі не подали е-декларації за 2016 рік. Що стосується керівника управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради, то він після звільнення не подав декларацію за минулий, 2017 рік.  Хоча Національне агентство з питань запобігання корупції постійно нагадує  про цей обов’язок.

За навмисне ігнорування вимог законодавства передбачена така ж відповідальність, що і за декларування недостовірної інформації, тобто за ст. 366-1 Кримінального Кодексу України. Карається від штрафу в розмірі 42 500 - 51 000 гривень до двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Проте розслідування справи щодо збагачення голови Каховської райдержадміністрації Валерія Салтикова так нічим й не закінчилося.  Нагадаємо, ще на початку 2016 року депутат Херсонської обласної ради Павло Філіпчук написав заяву до правоохоронних органів і повідомив, що Валерій Салтиков незаконно отримує прибуток від діяльності  автостоянки, розташованої за адресою: м. Каховка, вул. Ентузіастів, 5, при цьому ухиляється від декларування доходів. Майже одночасно цю інформацію опублікувала  газета «Каховська Зоря».

Голова Каховської РДА подав на редакцію газети позов в суд про захист честі, гідності та ділової репутації. Він вимагав визнати інформацію недостовірною та зобов’язати редакцію її спростувати, а також заплатити за нього судові витрати.

Проте суддя  Каховського міськрайонного суду Ірина Батовріна встановила, що факти, викладені у статті, є достовірними, тому не підлягають спростуванню. А те, що автор статті пише: «…Враховуючи викладене, вбачається, що Салтиков здійснює господарську діяльність без необхідних документів, приховуючи власний дохід - близько 1500 грн. в день (15,00 грн. х 100 місць для паркування), що в місяць складає близько 45000грн., а за весь період, з дня припинення господарської діяльності по теперішній час (18 місяців), голова Каховської РДА отримав близько 810000 грн. доходу від здійснення незаконної діяльності» - то це припущення. Отже, теж не підлягає спростуванню.

Що стосується заяв до правоохоронців, то, за словами Павла Філіпчука, Каховська місцева прокуратура під керівництвом Дмитра С’єдіна взагалі відмовила у відкритті кримінального провадження. Тоді депутат звернувся з заявою в поліцію. А там це кримінальне провадження декілька разів відкривали та закривали: припиняли розслідування адже не знаходили складу злочину. Депутат скаржився в обласну прокуратуру, справу знов відкривали, проте згодом знову закривали. Отже,  останній «рух» по справі зареєстровано аж 3 березня 2017 року.  Цікаво, що згодом, 18 жовтня 2017 року на Дмитра С’єдіна було накладено дисциплінарне стягнення та звільнено.  Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів дійшла до висновку, що «дії  С’єдіна Д. В. свідчать про використання ним свого службового становища в особистих інтересах, необ’єктивність та упередженість його дій, що тим більше є неприпустимим  для прокурора, який займає адміністративну посаду».

Проте Валерія Салтикова ніхто вже не «турбує перевірками». До речі, у березні цього року, він придбав новенький Nissan X-Trail вартістю майже мільйон гривень (точніше - 891050 грн, - тобто не набагато більше, ніж припущений заробіток за стоянку, вказаний у статті газети «Каховська Зоря»). І це при тому, що, згідно з декларацією за минулий рік, у нього було всього 213925 грн. офіційного доходу - зарплатня за місцем роботи. Та жодного накопиченого капіталу - ні на рахунках в банку, ні в «панчосі», тобто готівки. Хіба що такий щедрий подарунок у вигляді автівки йому зробила дружина.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ