Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Будуть дружити громадами

Vgoru
Автор
Поширити:
12 березня 2018 15:28
576

Першу на Херсонщині угоду міжмуніципального співробітництва уклали між собою об’єднані територіальні громади (ОТГ) — Асканія-Нова та Присиваська.

Це — договір про співробітництво у розвитку туристичної галузі. Міжмуніципальне співробітництво буде реалізовуватися у формі спільного проекту «Створення туристично-оздоровчого кластеру в громадах Асканія-Нова та Присиваській ОТГ».

Обидві громади вже мають туристичний потенціал та своєю співпрацею можуть тільки посилити його. В Асканії-Новій розташований всесвітньо відомий біосферний заповідник ім. Ф. Е. Фальц-Фейна, який лише у 2017 році відвідало близько 10 тисяч туристів. А Присиваська ОТГ славиться рожевим “Лимурійським” озером, аналогів якому немає в Європі. Озеро має велику концентрацію солі та лікувальну глину. Ця оздоровча зона вже багато років приваблює туристів.

Але вже наявні туристичні та рекреаційні можливості, на думку голів ОТГ, - не достатньо потужний потенціал для того, щоб прийом відпочивальників та організація їх перебування стали серйозним бюджетоутворюючим джерелом для громад.

Так, у ОТГ Асканія-Нова планують розвивати інфраструктуру, щоб відвідування біосферного заповідника було не єдиним, що там можуть запропонувати туристам.

“На даний момент в Асканії-Новій уже є готель. Але небагато людей будуть лишатися там, щоб просто переночувати. Туристів треба чимось зайняти, крім екскурсій по заповіднику. Ми плануємо побудувати басейн, адже біля нас немає водойм для відпочинку. Хочемо побудувати літні майданчики та заклади, де люди могли б увечері проводити час. А наступного дня вони могли б поїхати відпочивати у сусідню громаду”, - розповідає голова ОТГ Віталій Свінцицький.

“У першу чергу наша співпраця – це розвиток туристичного потенціалу, - каже він про укладений договір. - До нашого міжмуніципального співробітництва хоче приєднатися Тавричанська ОТГ. Також ми пропонуємо співпрацю Новій Каховці, але ще чекаємо на їх відповідь. Наші громади потребують саме розвитку інфраструктури”.

У Присиваській ОТГ хочуть розвивати туристичний потенціал ще й за допомоги з державного бюджету.

«Ми, - розповідає голова Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський, - уже подали до Державного Фонду регіонального розвитку проект «Кластер Туристичний», і сподіваємося, що він також допоможе ефективно реалізувати нашу співпрацю. Чому нам це цікаво? У наших громад різні потоки туристів, і ми хотіли б їх об’єднати за допомогою розвитку інфраструктури та розміщення інформаційних стендів і рекламної продукції.  Також плануємо виготовлення на літній сезон сувенірної продукції. Насправді ми вже давно співпрацюємо з Асканією-Нова в дружньому полі, за можливістю перенаправляючи туристів від нас до них і навпаки. Але, нарешті, вирішили посилити потенціал громад завдяки міжмуніципальному співробітництву».

Голови ОТГ запланувати провести у березні робочу зустріч, під час якої будуть обговорені питання, пов’язані зі співробітництвом і приєднанням до угоди нових територій. До речі, Закон України “Про асоціації органів місцевого самоврядування” дозволяє долучати до міжмуніципального співробітництва і вже створені ОТГ, і території, які ще не долучилися до адміністративно-територіальної реформи.

Міжмуніципальне співробітництво (ММС) — це системна співпраця органів місцевого самоврядування базового рівня (громад, муніципалітетів, тощо) на суміжних територіях для вирішення спільних проблем задля покращення якості надання послуг населенню та підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки. Саме місцева влада є найбільш компетентною у можливостях, справах і проблемах регіону, вона володіє найбільш докладною інформацією про потреби місцевої спільноти і тому здатна узагальнювати та артикулювати її інтереси. До ММС залучаються не лише органи місцевої влади, а й представники приватного сектору, громади, науки та інші зацікавлені сторони. Така форма взаємодії територій стає все більш популярною в Україні, а в Європі вона популярна і поширена вже багато років.

Зокрема, у Франції чимало комун (аналог наших ОТГ) мають угоди про спільне фінансування ЗМІ (переважно — кабельних телевізійних мереж), які висвітлюють життя на певній території. У інших країнах ЄС (Німеччині, Польщі, Словенії, Чехії) території укладають угоди про ММС для спільного забезпечення систем водопостачання, утилізації відходів, спільної реалізації екологічних програм.

Співробітництво на рівні осередків місцевої влади дуже популярне у Канаді. Наприклад, там діє на постійній основі Асоціація муніципалітетів провінції Британська Колумбія. Асоціація є активним лобістом інтересів громад та активно долучається до створення місцевої нормативної бази. Співробітництво між громадами там досягло навіть такого рівня, що вже створені колективні органи – Муніципальне фінансове управління Британської Колумбії, яке надає фінансові послуги територіям, та Муніципальна страхова Асоціація, що надає страхові послуги. Такі агенції муніципальної самопомочі дозволяють малим місцевим органам влади користуватися тими ж фінансовими вигодами, що й великі муніципалітети.

Є чимало позитивних прикладів такого співробітництва і в Україні. На Чернігівщині,  Семенівська міська рада разом з двома сільськими радами реалізує спільний проект з реконструкції дошкільного навчального закладу. У Тульчинському районі Вінницької області реалізується масштабний проект співробітництва територіальних громад щодо поводження з твердими побутовими відходами. У Віньковському районі Хмельницької області вісім громад домовились і створили спільне комунальне підприємство.

На Херсонщині міжмуніципальне співробітництво тільки починає розвиватися, але вже зараз очевидно, що цей напрямок дуже і дуже перспективний.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P. P. S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів