Вхід

MKU

Юрій Гусєв дозволив скаржитися на нього в НАБУ

Рекомендовані Юрій Гусєв дозволив скаржитися на нього в НАБУ

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв виключив себе особисто з числа недоторканних з боку правоохоронних органів. Зокрема, він мав на увазі Національне антикорупційне бюро України.

Про це Гусєв заявив 9 жовтня під час звіту Одеського територіального управління НАБУ про роботу в першому півріччі 2019 року, який в Херсонській ОДА презентував його директор Володимир Деулін.

«Ані моїх заступників, ані керівників департаментів та управлінь ОДА або їх помічників, ані особисто мене не можна вважати недоторканними для НАБУ, - сказав голова облдержадміністрації. - Тому закликаю громадян передавати в Бюро будь-яку інформацію про можливі правопорушення чиновників ОДА».

(Відзначимо в дужках, що державні посадові особи, згідно із законодавством, є точно такими ж громадянами, як і всі українці, і, як і всі, є рівними перед Фемідою. Тому абсолютно зайвим з боку голови ОДА було нагадувати про свою і своїх підлеглих «прозорість»).

У свою чергу, Володимир Деулін підкреслив, що, згідно з українським законодавством, подібного роду інформацію громадяни мають право подавати в тому числі і анонімно. Щоправда, в повідомленні вони повинні конкретизувати ім'я потенційного правопорушника, місце, час, обставини скоєного ним злочину.

«Сьогодні НАБУ щодня приймає анонімні повідомлення від громадян про ті чи інші правопорушення, але приблизно кожне шосте з них звучить приблизно так: «У такому-то суді усі судді поголовно - корупціонери і хабарники, ви негайно повинні їх посадити». Само собою, такі неконкретні заяви залишаються без розгляду», - сказав директор Одеського ТУ НАБУ.

Проте, за його словами, Бюро може розглядати і направляти до компетентних органів навіть ті повідомлення і заяви, які не належать до його безпосередньої компетенції.

«НАБУ не має права встановлювати, чи правомірно винесено те чи інше рішення тим чи іншим суддею, - продовжив Деулін. - У нашій компетенції – встановлення факту одержання службовою особою неправомірної вигоди, схиляння такою особою до неправомірної вигоди, або ж виявлення фактів зловживання владою, фактів приховування в декларації майна, тощо».

Глава теруправління НАБУ також поскаржився, що з початку роботи відомства в серпні 2017 року багато ініційованих ним справ просувається з великим скрипом: «До цих пір існує сильна протидія системи антикорупційним заходам, і лише останні півроку намітилися певні позитивні зрушення в цьому напрямку».

На закінчення Володимир Деулін констатував, що на сьогодні НАБУ, проводячи досудові слідчі заходи, виявило факти корупційних діянь з боку держслужбовців на суму понад двісті мільярдів гривень. І зараз, як стверджує він, у держави є механізми для повернення всіх цих коштів до бюджету.

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее