Підтримати нас

Російська пропаганда стверджує, що нібито Херсонське управління СБУ слідкує за ТРО

Vgoru
Автор статті
06 квітня 2023 14:00
3,879
Поширити:

Російські окупаційні Телеграм-канали розповсюдили фейковий документ. Він стверджує, що нібито військовослужбовці бригад ТРО на Херсонському напрямку  залишають місця проходження служби та висловлюють “негативні думки” щодо дій командирів. Тож, нібито для того, аби цьому запобігти, Херсонське управління СБУ наказує переслідувати військовослужбовців та нейтралізовувати їх. 

Утім, це фейк. Херсонське управління СБУ відреагувало на поширення цього “документу” та назвало його “відвертою брехнею”. Зі свого боку ми проаналізуємо та розберемо “документ”. 

  1. Бригадам ТРО, які згадані в тексті, а саме – 121 бригада тероборони Кіровоградщини, 123 окрема бригада територіальної оборони (Миколаївська область), 124 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ (Херсонська область), 126 окрема бригада територіальної оборони Одеси та 129 Криворізька окрема бригада територіальної оборони, – приписують дезертирство та незгоду з діями керівництва. Водночас немає інформації, що є така проблема серед підрозділів на Херсонському напрямку. Не виїжджає навіть частина місцевих мешканців, хоча Херсонщину по кілька разів на день обстрілюють росіяни. Також зауважимо, що тема дезертирства, ймовірно, зацікавила пропагандистів саме через минулі активні обговорення в суспільстві нового закону щодо покарань військових, у тому числі за дезертирство

  2. “Документ” містить багато неточностей та помилок, якщо ми порівняємо його з прикладами справжніх наказів СБУ. Вкажемо на деякі:

  • Після “Цілком таємно” стоїть двокрапка.

  • Номер примірника порожній.

  • Відсутня частина – про що саме наказ (“Про…).

  • Використана фраза “Товаришів по службі”: українське суспільство позбавляється від усього радянського, у тому числі й не використовує подібних слів стосовно українських військовослужбовців. 

  • Відсутня частина “Контроль за виконанням цього наказу покласти на…”, а навпаки, присутня нехарактерна для документа фраза “доповідати мені”. “Мені” – це не посада.

  • Дата “документа” дублюється: спочатку вона прописана від руки, а внизу вже чомусь надрукована.

  • У кінці документа має даватися тільки посада, без згадки управління.

Висновок: Чому цей документ – фейковий? 

Він містить порушення оформлення офіційного наказу та його розповсюджують російські окупаційні телеграм-канали.

До того ж ми не знайшли у відкритих джерелах згадані в тексті факти дезертирства та не бачимо для них підстав. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ