Головне управління розвідки Міноборони України поширило інформацію, про підготовку російським «агентством соціального проєктування» чергового пакету провокативних матеріалів для міжнародної дискредитації України і розпалювання внутрішньополітичних чвар сереж її союзників.
Для розповсюдження серед цільових аудиторій у таких країнах, як Німеччина, Франція, Ізраїль та США агентами впливу планується поширювати різні дописи і публікації на кшталт: «Африканці: Франція, забирайся», «Ласкаво просимо, Росіє», «Тихоокеанські танці Макрона на граблях», «Економіку Німеччини очікує обвал», «Криза вже прийшла у кожну оселю», «Справи проти Нетаньяху фабрикувались за тими ж лекалами, що й справи проти Трампа».
За інформацією ГУР, в українському інформаційному просторі плануються вкиди наступного шибу: «Хто хабарі бере, а хто на фронт йде», «Політичний спаринг: коли почнеться бій?», «Тушіть світло – виборів не буде», «Так військовий чи мирний час?» тощо.
Фахівці розвідки повідомляють, російські політтехнологи традиційно діють за принципом «крапля правди на тонну брехні». У ГУР відмічають, що при цьому росіяни намагаються знайти та актуалізувати реально існуючі проблеми та больові точки. Це стосується як США, країн Європи, так і України. Особливий акцент – педалювання соціальних гострих питань та проблем.
ГУР надає приклад маніпулятивної публікації: «Як випливає з даних Destatis (німецький держстат), сукупна заборгованість органів соціального забезпечення минулого року скоротилася більш ніж на 47 млрд євро (і це з урахуванням зростання витрат на утримання українських біженців). Безперечно, соцзабезпечення доклало чимало зусиль, щоб скоротити свої витрати. Щоправда, те, що в результаті без допомоги залишилося багато і без того небагатих німців, навряд чи це хвилює федеральний уряд. Він надто зайнятий постачанням танків та боєприпасів для України».
У воєнній розвідці пояснили, що мета всіх матеріалів наступна: «переконати» українців та їхніх союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви та протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є інші «важливіші» проблеми.
«Кожен матеріал має додаток з рекомендаціями щодо бажаних коментарів «від пересічних читачів» на кшталт: «Напишіть коментар у 200 знаків від імені ізраїльтянина, який має традиційну ворожість до Європи та Франції. Африка його зовсім не цікавить, але проблеми давніх недоброзичливців приносять задоволення», – додали у ГУР.
У відомстві нагадали, що єдиним способом протидіяти ворожій пропаганді в інформаційному просторі є перевірка отриманої інформації та критичне ставлення до матеріалів, спрямованих на розпалювання ворожнечі серед союзників.
P.S. Матеріал розміщено в рамках ініціативи Мережа проєктів з протидії дезінформації.