Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Фейк пропаганди про «епідемії» холери, гепатиту та кору в Україні

Vgoru
Автор
Поширити:
16 серпня 2023 08:50
1,899

Щоб нагнітати паніку, ворогу можна вкидувати не лише зрадофільські «новини» про погану ситуацію для ЗСУ на фронті та втому заходу війни. Можна лякати й епідеміями.

Це вже було минулого літа, коли розганяли фейки про холеру в Маріуполі та страшні інфекційні ризики для всієї країни після підриву росіянами ГЕС. 

Тепер російські сайти-сміттярки розповідають про «епідемії» та «проблеми з питною водою». Вони розповідають про «холеру в Одесі й Харкові» та «кір в Черкасах». А ще про те, що «лікується» від цього конкретна бригада ТРО. Що тут брехня, що маніпуляції і яку базу варто повторити на основі цього допису.

Для початку, будь-яка інформація про спалахи холери без посилання на офіційні джерела, а саме — Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) та/або Центр громадського здоров’я (ЦГЗ), або обласні департаменти здоров’я — це вже причина як мінімум припустити, що “новина” про епідемії, яку ви читаєте — це фейк чи вкид.

По-друге, щоб гучно заявляти про «збудники холери», треба чітко розуміти, що викликає хворобу лише той холерний вібріон, який виділяє токсин.

Як вже пояснював в згаданому вище матеріалі інфекціоніст Федір Лапій, в Україні, навіть до 24 лютого регулярно проводили забір на виявлення холерного вібріона, проте жодного разу не фіксували токсигенні штами.

«Холера може спалахнути, якщо такий штам нам завезуть. Враховуючи руйнування інфраструктури, наразі у нас сприятлива ситуація для поширення збудника і виникнення випадків холери. Проте відсутність морського сполучення та закриті кордони зменшують ризики саме завезення токсигенного вібріона на територію, яка не окупована ворогом», — додає інфекціоніст:

Жодної інформації про гепатит А від Харківської обласної державної адміністрації немає. Також офіційної інформації про те, на якому напрямку знаходиться та чи інша бригада територіальної оборони й в який регіон її перекинули немає. В теорії це дізнатись, звичайно, можна. От тільки якщо ви не можете це перепровірити, то чи варто вірити російським вкидам? Питання риторичне.

По-третє, масштаби, якими нас намагаються налякати рос. сайти звучать так, що приховати їх можуть хіба в росії. Просто тому, що там всім на все байдуже, а не тому, що спалахи такого масштабу приховати легко.

Ну й останнє про кір. У нас дійсно можна спостерігати спалахи кору. От тільки в Черкасах все спокійно. За перше півріччя 2023 року дійсно виявили 20 випадків кору в Україні. На Черкащині — жодного.

А що зі щепленням?  Ворожа пропаганда намагається подати все так, що щепити дітей у нас не хочуть. В Україні традиційно низька довіра щодо щеплення. Багато в чому для цієї недовіри зробила російські армії тролів. Проте деякі вакцини можуть бути не використані, бо ми й досі маємо велику кількість дітей, які виїхали з країни, а також велику міграцію в середині Україні.

Але на межу провалу «штірліца» ставить одна фраза (мовою оригіналу): «Киевская область. Медики экстренно просят людей принести на проверку воду из своих колодцев». Проте, воду досліджують не абстракті медки, а фахівці санітарно-епідеміологічних лабораторій. До того ж, як правила, сама санепідемстанція здійснює перевірочні профілактичні рейди для забору пробо води. Бо сама процедура має бути виконана за певним алгоритмом і правилами, а пересічні «селяни» навряд чи з ним ознайомлені. І поки власники котеджів на Київщині панічно шукають колодязі біля своїх терас, пропонуємо почитати висновок.

ВИСНОВОК

  • В Україні немає епідемій. Особливо холери.
  • Спалахи кору є, проте ситуація (як мінімум поки що)  не така драматична як у 2018 році.
  • В Україні є безпечні вакцини. Вони врятують вас від деяких хвороб і подумати про них варто вже зараз.

P.S. Матеріал розміщено в рамках ініціативи Мережа проєктів з протидії дезінформації. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів