Підтримати нас

У відновленні України необхідний інклюзивний та прозорий підхід

Владислав Наумов
08 травня 2024 18:03
940
Поширити:

Повномасштабне вторгнення Росії на територію України спричинило багато руйнувань в тих регіонах, які були, або зараз тимчасово окуповані. Українське суспільство та українська держава повинні брати до уваги необхідність їх відновлення не просто відбудовою, а відбудовою з залученням різних верств населення, для створення максимальної інклюзії. Саме до такого висновку прийшли експерти Експертного офісу з питань відбудови півдня України.

Інклюзивний підхід полягає не тільки в залученні різних маргіналізованих верств населення до відновлення, а і в тому числі створення доступного середовища для тих, кому воно необхідно. Адже війна спричинена Росією вносить значні корективи в Українське суспільство. Відповідно є велика необхідність творення доступної інфраструктури для ветеранів війни що отримали інвалідність.

Водночас це відновлення повинно бути прозорим, адже ті цінності які зараз відстоює Українська держава та Український народ значною мірою впливають на очікування від влади в використанні коштів, а також в їх розподілі. Для цього необхідно створювати прозорі інструменти доступу, такі як BIM системи, а також системи ГІС, які дають змогу практично в режимі реального часу відстежувати етапи відбудови, місця відбудови.

Наприклад система CLS дає змогу постійного відстежування етапів будівництва, що своєю чергою дає можливість громадського контролю за процесами.

Одна для якісної та швидкої відбудови потрібно залучати іноземний та сторонній капітал в громади. Для створення додаткових можливостей, робочих місць та житла. Адже саме відновлення регіонів, без творення інфраструктури для роботи, проживання та відновлення не буде достатнім важелем для тих мешканців регіонів, які в минулому виїхали в пошуках безпечного притулку.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу та Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю Експертного офісу з питань відбудови Півдня України і не обов’язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.

Підтримайте роботу редакції.  Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів