Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Причини передчасного зношування пружин підвіски авто

Реклама
Автор
Поширити:
30 квітня 2025 14:40
50
Колесо автомобіля

Термін служби запчастини залежить від якості її виготовлення та особливостей експлуатації. Заявлений виробником ресурс роботи пружин автомобільної підвіски зазвичай становить від 120 до 150 тис. км пробігу. Ці демпферні елементи після виходу з ладу доцільно змінювати в комплекті з амортизаторами.

Проєктований та фактичний термін експлуатації

Підвіска транспортного засобу забезпечує пружну взаємодію кузова та коліс через гасіння вібрацій, поштовхів, ударів. Система підресорювання приймає постійні динамічні навантаження, через що її деталі стають непридатними. У Херсоні, Бериславі та інших населених пунктах регіону заміни часто потребують пружини авто.

Є два типи періоду експлуатації запчастини:

  • проєктований;
  • фактичний.

Перший заявлений виробником календарний час, протягом якого деталь за дотримання правил використання має відпрацювати ефективно та без ламання. Фактичний період реальної служби виробу до виходу його з ладу.

За середньої інтенсивності застосування автомобіля в міських умовах проєктований термін експлуатації пружин підвіски становить від 7 до 10 років. Якщо взимку дороги обробляють протиожеледними реагентами, цей показник може бути меншим на 2 або 3 сезони. Фактичний час роботи демпферних елементів залежить від комплексу обставин.

Брак, корозія, перевищення вантажності

Після виходу з ладу пружини автомобільної підвіски втрачають свою жорсткість чи фізично руйнуються. Фактори, через які реальний період роботи цих виробів може бути меншим за проєктований термін:

  • Брак виробника. Під час виготовлення деталі не дотримано регламенту. Наприклад, сорт пружинної сталі не відповідає стандарту, у результаті пружність, міцність, витривалість зразка недостатньо високого рівня.
  • Корозія. Циклічні навантаження сприяють втраті початкових показників сталі, з якої виконана запчастина. Проміжки між витками пружини зменшуються, що призводить до зниження її жорсткості. У тріщини, які з'являються на поверхні виробу, потрапляє волога та призводить до корозії. Причиною виникнення іржі може стати порушення цілісності захисного лакофарбового шару деталі під час ремонту або огляду на СТО.
  • Перевищення вантажності авто. Максимально допустиме значення вказано в паспорті машини. Регулярне порушення норми можливої маси призводить до втоми металу й ламання пружин (зазвичай заднього моста).
  • Зношеність та невчасна заміна амортизатора. Спричиняє додаткові навантаження на пружину і збільшує інтенсивність вичерпання її ресурсу.
  • Агресивна манера водіння та часта їзда розбитими дорогами. Різкі маневри на великих швидкостях, контакт коліс із ямами та купинами позначаються на довговічності компонентів ходової частини.

На фактичний період служби підвіски також впливають непрямі обставини. Наприклад, за недостатнього рівня тиску в покришках коліс динамічні навантаження на систему підресорювання зростають.

Способи збільшення терміну служби

Основні засоби подовження ефективного функціонування пружин:

  • купувати оригінальні вироби у відомих магазинах;
  • дотримуватися графіка технічних оглядів;
  • зберігати ходову частину в чистоті;
  • виконувати рекомендації, зазначені в документації до транспорту.

Передчасне зношування деталі в більшості випадків результат недбалості та необізнаності водія. Дотримання правил експлуатації та дбайливе ставлення до автомобіля гарантія комфорту й безпеки на дорозі.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів