Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Правильний вибір шин на позашляховик

Реклама
Автор
Поширити:
24 вересня 2024 12:17
202

Автомобілі категорії SUV вважаються елітними і їх оснащення повинно бути відповідним. Одне з головних завдань власників позашляховиків – забезпечити комфортну керованість. Особливо це стосується зимового періоду, коли дороги вкриті снігом і обледенілою плівкою. Для цього потрібно завітати в інтернет-магазин шин і спеціальну резину купити, яка зможе впоратися з поставленими завданнями.

Як вибрати шини для позашляховика? - 【Новини】 Найсвіжіша інофрмація зі  світу шинної індустрії || Новини на авторинку || Prokoleso.ua

Для чого встановлювати на позашляховик зимові шини?

Багато водіїв вважають, що завдяки збільшеній вазі позашляховики і так мають кращу керованість на засніженій трасі. І це є дуже великою помилкою!

Зимові шини купити потрібно під будь-який автотранспорт, незалежно від його технічних характеристик. Справа в резиновому складі, який кардинально відрізняється від суміші літніх шин. Зимові скати виготовляються із спеціально підібраних матеріалів, які пристосовані для холодної пори. Навіть в морозну погоду покришки не дубіють, на відміну від літніх, чим гарантується:

  • ефективне зчеплення з засніженою і обледенілою дорогами;

  • укорочена дистанція гальмівного шляху;

  • краща маневреність при проходженні поворотів.

Та й сама конструкція зимових шин суттєво відрізняється. На них наносяться більш габаритні протекторні блоки, завдяки яким покращується прохідність по сильно засніженим покриттям. Шашки під великим навантаженням розбивають сніжні коми попереду, що дозволяє легше долати трасу без пробуксовок.

Як вибирати шини для позашляховиків

На позашляховик купити резину для їзди взимку можна двох типів – класичну або з шипами. Тут все залежить від умов, у яких покришкам доведеться більшу частину часу працювати. Якщо рідко доводиться їздити сильно засніженими або слизькими дорогами, краще обрати класичну нешиповану гуму. Вона більш пристосована до їзди по чистих дорогах, ніж шиповки, і маса її набагато менша, що покращує загальні їздові показники. Шипи необхідні лише для експлуатації в сурових зимових умовах – наприклад, їзда по пересіченій місцевості, яка не очищається від снігу.

Вибираючи зимові шини для позашляховика, варто звернути увагу на три основні критерії:

  1. Ширина протектора. Чим ширші колеса, тим простіше проїжджати по заметених снігом дорогах. Це збільшує площу контактної плями і масу покришки, від чого покращується ефективність зчеплення з покриттям.

  2. Висота (профіль). Для їзди по сильно засніжених шляхах краще обирати більш високі шини. Їх можна трішки спустити, щоб сформувалась форма гусениці – такий підхід дозволить покращити прохідність. Для доріг, які своєчасно від снігу прибираються, оптимальний варіант – купити шини з меншим профілем.

  3. Протекторний малюнок повинен бути агресивним і поглибленим. Так сніг краще розбивається під колесами, що спрощує керованість автомобілем на трасі.

Чи здатні грязьові покришки бути ефективними взимку?

Є немало водіїв, які помилково вважають, що грязьові шини нічим не гірші від зимових моделей. Ззовні між ними і справді є схожість, проте їхні їздові якості суттєво різні. Резина M/T буде ефективною, поки температура не опуститься до відмітки 00C і нижче. В морозну погоду вона відразу дубіє, від чого перестає вчасно реагувати на команди руля і значно погіршуються гальмівні властивості. Такі шини можна експлуатувати в період відлиги чи плюсової температури, проте навряд протягом усієї зими протримається така погода.

Диски під шини на позашляховик

Щоб їзда взимку на позашляховику була більш комфортною, потрібно купити під шини диски. Враховуючи більш складні їздові умови, рекомендується обирати колісні ковпаки з міцної сталі. Вони хоч і не мають такої привабливої зовнішності, як литі аналоги, проте надзвичайно витривалі. Купити диски на позашляховик потрібно того розміру, який співпадає з діаметром резини.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів