Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Нові штрафи ПДР: чи збільшиться штраф за відсутність поліса ОСЦПВ

Hotline
Автор
Поширити:
02 липня 2025 12:10
90
Автоцивілка

В Україні діє система адміністративних штрафів для водіїв, яка регулює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Розміри штрафів встановлені законодавством. Такий підхід має на меті підвищити безпеку на дорогах і забезпечити дотримання встановлених норм усіма учасниками руху.

Які штрафи діють за порушення ПДР

Станом на червень 2025 року чинні розміри покарання за найбільш поширені порушення ПДР залишаються без змін. Так штрафи ПДР наступні: 

Перевищення швидкості:

  • Понад 20 км/год 340 гривень.
  • Понад 50 км/год 510 гривень.

Паркування в недозволених місцях:

  • 255 гривень.
  • У разі евакуації транспортного засобу додатково 1200-1500 гривень за послуги спецтехніки.

Їзда без ременя безпеки:

  • 510 гривень для водія чи пасажира.
  • За перевезення дитини без ременя або відповідного засобу 850 гривень.

Користування телефоном під час руху:

  • 510 гривень (якщо водій тримає телефон у руці або не використовує гарнітуру).

Відсутність поліса ОСЦПВ:

  • 425 гривень.

В яких випадках перевіряється автоцивілка

Страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів поліс ОСЦПВ в Херсоні, або так звана «автоцивілка», може перевірятися під час взаємодії з працівниками поліції, пов’язаної з рухом транспортного засобу. Найпоширеніші ситуації:

  1. Зупинка патрульною поліцією у разі порушення ПДР або під час вибіркових перевірок, коли поліціянт має підстави перевірити документи.
  2. Оформлення ДТП (незалежно від того, хто винен у пригоді).
  3. Проведення спеціальних рейдів або перевірок. Наприклад, під час контролю за технічним станом машини чи безпекою пасажирських перевезень.

ОСЦПВ не обов’язково мати у паперовому вигляді. Його наявність підтверджується через застосунок «Дія» або за допомогою QR-коду. Якщо у вас є електронна автоцивілка, ви маєте право пред'явити її з екрана смартфона. Ця можливість передбачена ПДР. Також поліція має доступ до загальнодоступної бази Моторно-транспортного страхового бюро, тож перевірка може здійснюватись ще й за держномером авто. 

Нагадуємо: ОСЦПВ захищає не самого водія, а третіх осіб, яким може бути завдана шкода внаслідок ДТП. Якщо ви стали винуватцем аварії, страхова компанія покриває витрати на ремонт чужого автомобіля, лікування потерпілих або інші збитки, передбачені законом. Без чинного поліса водій змушений буде відшкодовувати все власним коштом.

Максимальна сума виплат за ОСЦПВ у 2025 році становить:

  • до 250 000 грн за майнову шкоду;
  • до 500 000 грн за шкоду життю та здоров’ю.

Поліс можна оформити онлайн через офіційні сайти страхових компаній або через сервіс онлайн-страхування, попередньо порівнявши умови програм та їх ціни.

Чи планується перегляд штрафів з 1 липня 2025 року?

Наразі жодних змін у розмірах адміністративних штрафів з 1 липня не передбачено, включно зі збільшенням розміру покарання за відсутність поліса автоцивілки. 

Патрульна поліція України офіційно заявила, що на сьогодні не вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Офіційні органи закликають громадян довіряти тільки перевіреним джерелам.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів