Інформаційна безпека – важлива умова безпечного та ефективного користування інтернетом. Адже ані підприємству, ані звичайній людині не хочеться, щоб їхні дані з електронних гаджетів потрапили до рук кіберзлочинців.
Інформаційна безпека – це різноманітні способи захисту даних від третіх осіб. Раніше, до появи і широкого використання інтернету, документи зберігали в сейфах і використовували систему шифрування, щоб конфіденційна інформація не стала відомою зловмисникам. Зараз, коли майже все зберігається на ПК, засоби захисту даних змінились. Щоб важливими особистими даними та документами не заволоділи кіберзлочинці, використовується спеціальне програмне забезпечення: антивіруси, SSL-сертифікати, антидетект-браузери (наприклад, Octo Browser) тощо. При цьому всі ці методи повинні відповідати трьом важливим критеріям:
Яка інформація потребує захисту? Як публічна (загальнодоступна), так і конфіденційна (особисті дані, професійна, комерційна, державна, офіційна таємниці).
Розглянемо найпоширеніші загрози інформаційній безпеці. До них належать:
Саме тому для забезпечення інформаційної безпеки даних потрібно підходити комплексно, що передбачає звернення до спеціалістів, а також використання різноманітного програмного забезпечення, зокрема антидетект-браузера.