Підтримати нас

Інформаційна безпека: що це і навіщо вона потрібна

Реклама
23 жовтня 2024 10:12
53
Поширити:

Інформаційна безпека важлива умова безпечного та ефективного користування інтернетом. Адже ані підприємству, ані звичайній людині не хочеться, щоб їхні дані з електронних гаджетів потрапили до рук кіберзлочинців.

Що таке інформаційна безпека?

Інформаційна безпека це різноманітні способи захисту даних від третіх осіб. Раніше, до появи і широкого використання інтернету, документи зберігали в сейфах і використовували систему шифрування, щоб конфіденційна інформація не стала відомою зловмисникам. Зараз, коли майже все зберігається на ПК, засоби захисту даних змінились. Щоб важливими особистими даними та документами не заволоділи кіберзлочинці, використовується спеціальне програмне забезпечення: антивіруси, SSL-сертифікати, антидетект-браузери (наприклад, Octo Browser) тощо. При цьому всі ці методи повинні відповідати трьом важливим критеріям:

  • конфіденційність — доступ до інформації має лише певне коло осіб (наприклад, вхід до облікового запису відбувається за логіном і паролем);
  • цілісність — інформація не може бути зміненою без відома її власника;
  • доступність — людина, яка має право доступу до даних, може отримати їх у будь-який момент часу.

Яка інформація потребує захисту? Як публічна (загальнодоступна), так і конфіденційна (особисті дані, професійна, комерційна, державна, офіційна таємниці).

Загрози інформаційній безпеці

Розглянемо найпоширеніші загрози інформаційній безпеці. До них належать:

  • Шкідливе ПЗ. Небезпека такого програмного забезпечення полягає у тому, що воно може довго залишатись непоміченим на ПК і при цьому передаватиме дані з пристрою зловмисникам. Зазвичай воно потрапляє на комп’ютер під час завантаження безплатних програм, фільмів, перегляду розважального контенту.
  • Фішинг. Його основна мета — заволодіти персональними даними користувача, наприклад, логінами та паролями, кодами доступу, базами даних, особистим листуванням тощо.
  • Програми-здирники. Переважно потрапляють на ПК через електронну пошту або під час відвідування підозрілих сайтів. Вони повністю блокують пристрій, а на екрані з’являється інформація про те, що його буде розблоковано лише після перерахування зловмисникам певної грошової суми.
  • Внутрішні загрози. Різноманітні дії співробітників компанії.
  • Вразливість даних у хмарному сховищі.

Саме тому для забезпечення інформаційної безпеки даних потрібно підходити комплексно, що передбачає звернення до спеціалістів, а також використання різноманітного програмного забезпечення, зокрема антидетект-браузера.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів