Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як швидко відновити шкіру після стресу: SOS-засоби для обличчя

Реклама
Автор
Поширити:
12 листопада 2024 09:50
88

Домашні клопоти, проблеми на роботі, розбіжності з друзями, часті відрядження або сезонне ослаблення імунітету. Причини стресу можна перераховувати нескінченно. Наслідки позначаються не лише на нервовій системі, а й на здоров’ї всього організму, зокрема шкіри. Поступово починають посилюватися різні естетичні проблеми: погіршується колір обличчя, з’являється сухість, зморшки, купероз, висипи й запалення.

Як це відбувається?

Стрес впливає на всі шари шкіри.

  • Порушується нормальне оновлення клітин. Зменшується вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти – починається активний процес старіння, з’являються зморшки. Хронічний стрес робить ці зморшки дедалі помітнішими, шкіра набуває тьмяного і сірого вигляду.
  • На тлі стресу посилюється робота сальних залоз, поверхневий шар втрачає багато вологи. У результаті виникає зневоднення, подразнення і навіть свербіж.
  • У шкірі перестає утворюватися достатня кількість церамідів і ліпідів, які відповідають за формування захисного бар'єра. З’являється відчуття сухості та стягнутості, шкіра стає занадто чутливою.

І це лише частина проблем. У таких випадках потрібно мати під рукою SOS-засоби, що здатні швидко усунути ознаки дискомфорту та подразнення.

Як заспокоїти шкіру?

Обирайте засоби для відновлення та зміцнення захисного бар'єра. Саме вони допомагають шкірі протистояти негативному впливу зовнішніх чинників і мінімізують симптоми подразнення. Призупиніть використання засобів на основі вітаміну C, ретинолу, кислот.

Охолоджувальні компреси також можуть тимчасово заспокоїти шкіру, мінімізувати почервоніння, відчуття дискомфорту й жару. Після таких процедур обов’язково нанесіть заспокійливий засіб. Підійдуть формули на основі пантенолу, сквалану, ніацинаміду, олії каріте, а також із компонентами, що сприяють відновленню мікробіому шкіри. На https://eva.ua/brnd-216861/ є великий вибір заспокійливих і відновлювальних продуктів Cos De Baha. Цей корейський бренд спеціалізується на високоефективних і натуральних складах.

Особливу увагу приділіть гідратації шкіри. Добре, якщо ви подбаєте не лише про зовнішнє зволоження, а й забезпечите себе достатнім споживанням чистої води на добу.

Можна використовувати термальну воду. Розпорошуйте засіб на подразнену шкіру обличчя так часто, як це необхідно. Мінеральний склад термальної води сприяє зміцненню та захисту шкіри, а також допомагає зволожити, заспокоїти та прискорити її відновлення.

Також як SOS-засіб підійдуть маски з відновлювальною та заспокійливою дією. На вибір: кремова, гелева, тканинна та інші. Такі засоби зазвичай містять цілий комплекс активних компонентів, що діють швидко та прицільно. Додатково маски для обличчя можуть зволожувати та пом’якшувати залежно від їхнього складу та призначення.

На жаль, не будь-яке подразнення минає швидко. Іноді може знадобитися кілька днів, щоб позбутися його ознак і симптомів. Головне, що потрібно пам’ятати: за гіперчутливою подразненою шкірою необхідний делікатний догляд.

Очищення: скористайтеся м’якими засобами, які додатково доглядають за шкірою. Бажано, щоб у них був фізіологічний pH (приблизно 5,5). Також засіб має містити зміцнювальні та заспокійливі компоненти.

Умивайтеся теплою (не холодною чи гарячою) водою. Після очищення акуратно промокніть обличчя паперовою серветкою.

Тонізування додатково дасть змогу відновити pH-баланс шкіри, зволожить і заспокоїть її. Обирайте засоби для чутливої шкіри із відновлювальними формулами.
Скористайтеся сироваткою. Зверніть увагу на продукти, які містять компоненти, що інтенсивно заспокоюють шкіру, знижують її чутливість і реактивність, а також зміцнюють природний захисний бар’єр.

Нанесіть крем. Шукайте у складі ніацинамід, цераміди, пантенол. Добре, якщо засіб додатково відновлює мікробіом. Чому це важливо? Мікроорганізми, що живуть на поверхні шкіри, виконують захисну функцію і забезпечують стійкість до впливу чинників довкілля. Коли баланс цих бактерій порушується, шкіра стає більш вразливою і, як наслідок, підвищується її чутливість і ризик до подразнень.

Обов’язково додайте до складу денної б’юті-рутини сонцезахисний засіб. Ультрафіолет руйнує захисний бар’єр шкіри: UVA-промені проникають глибоко у клітини та сприяють зневодненню, появі пігментних плям та алергічних реакцій.

Що робити для запобігання подразнення шкіри?

Якщо у вас чутлива шкіра, то відповідально підходьте до вибору косметики. Надавайте перевагу гіпоалергенним формулам, що пройшли клінічний контроль.

Харчуйтеся збалансовано, що забезпечить живлення шкіри зсередини. Достатнє надходження вітамінів і мікроелементів із їжею сприятливо позначається на стані шкіри. Додатково можна вживати спеціальні добавки. Їх застосування бажано узгодити з лікарем.

Намагайтеся повноцінно висипатися та керувати стресом. Шкіра гостро реагує на стрес завдяки рецепторам, які чутливі до стресових гормонів – кортизолу та адреналіну. У результаті послаблюється природний захист і знижується здатність ефективно протистояти зовнішнім чинникам.

І відмовтеся від шкідливих звичок або хоча б постарайтеся їх мінімізувати.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів