Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив процентну ставку на рівні 2 % 24 липня 2025 року. Це перше утримання після восьми поспіль знижень. ЄЦБ може знизити ставку до 1.5 % до кінця року, прогнозують банкіри та фінансові аналітики. Як зазначає банкір Євген Березовський серед ризиків – торгівельна напруга зі США та зміцнення євро.
Він нагадав, що у своєму прогнозі ЄЦБ очікує у 2025 році інфляцію на рівні 2.0 %, 1.6 % у 2026, повернення до 2.0 % у 2027. Зростання ВВП: 0.9 % у 2025, 1.1–1.3 % у 2026–27 роках.
«Стан економіки у ЄС відносно слабкий, зупинений ріст, але без технічної рецесії, інфляція поступово знижується. Монетарна політика ЄЦБ стримана – попит на кредити підвищується, але фінансові обмеження все ще помітні», – каже банкір Євген Березовський, посилаючись на дані ЄЦБ.
За словами банкіра, інвестори надають перевагу європейським облігаціям через стабільність фіскальної політики. Вони віддають перевагу коротким й середньостроковим держбондам. Європейські високоприбуткові облігації також розглядаються як стратегія з більш привабливою віддачею.
Економічні дані в США виглядають стабільними: інфляція (CPI) близько 2.7% в річному обчисленні, роздрібні продажі фіксують зростання (≈ +0.6%) попри торгівельні обмеження, а рівень безробіття – близько 4.1% у червні при створенні 147 000 робочих місць.
«Фінансові ринки США зараз демонструють сильний оптимізм: акції — нові максимуми, технології та AI – пріоритет, підтримка даних. Основні ризики — торгівельна напруга, інфляційний тиск, політика Феду. Прогнози від користувачів, такі як S&P 500 до ~7 000–7 200, значні на фоні цих факторів – але є загроза рецесії або короткострокового розвороту», – каже Євген Березовський.
Азійські регіональні ринки демонструють змішане середовище, каже банкір. Є стримане оптимістичне зростання, з основними драйверами в технологіях (Японія, Корея, Китай), внутрішньому попиті (Індія, ASEAN) та нерухомості (Гонконг). Головні ризики – торгівельна невизначеність, політична нестабільність і корекції на фоні глобальних подій.
Фахівець також зазначає, що ринок BTC та ETH підтримують суттєво позитивний тренд – завдяки великим інституційним inflow, регуляторній прозорості (GENIUS Act, CLARITY Act), ETF-проєктам та технологічним оновленням.
BTC, згідно з прогнозами аналітиків банків, може вирости до $180 000-250 000 найближчими місяцями, ETH – до $15 000, якщо збережеться інституційний попит.
За словами Євгена Березовського, водночас є ризик корекцій, особливо щодо short-term momentum; ринок може тимчасово уповільнитися.