Як досягти своєї мети і не опустити руки завчасно

З початком Нового року багато хто починає ставити цілі і мріяти їх всіх домогтися. Ось тільки не всі вміють успішно здійснювати бажаного.

Важливо розуміти, що будь-які цілі вимагають від людини чималих ресурсів – часу, енергії, грошей. І часто на півдорозі людина втомлюється, а не отримавши миттєвих результатів, може і зовсім опустити руки. Як навчитися домагатися своєї мети, знає психолог Анна Литвинчук.

 

Анна розповіла про одну корисну практику, яка допомагає не тільки досягати цілей, але й відчувати задоволення протягом усього шляху.

"Заводимо красивий нотатник/зошит. Пишемо туди свою мету. Припустимо "Створити гармонійні стосунки зі своїм партнером". Далі напишіть, як мінімум 20 пунктів, за якими критеріями ви зрозумієте, що вони гармонійні", – пояснила Литвинчук.

Психолог вказала деякі маячки для прикладу.

  1. Ми живемо разом.
  2. Субота – це наш сімейний день, який ми проводимо разом: ходимо в кіно, гуляємо, проводимо час на природі.
  3. Чоловік заробляє від (вказати суму).
  4. Я займаюся улюбленою справою (якою і що вона мені приносить) і подібні пункти.

Причому краще писати всі ці критерії в часових рамках, радить психолог і наводить приклад: ваша мета – реалізувати протягом півроку, року, двох-п'яти років. І маячки ви пишіть – на півроку, рік, два-п'ять років.

Потім ви перегортаєте сторінку і з нового аркуша фіксуєте проміжні результати, каже Анна і розповідає, як це зробити, на прикладі стосунків:

  • 29.12 ми провели час у кіно, дивилися фільм.
  • 03.01 чоловік взяв квитки і ми поїхали відпочивати – і так, кожну для вас значущу подію ви записуєте. Тоді у вас вийде щось на зразок щоденника.

"Ваша довгострокова мета може бути будь-якою. Важливо, щоб ви бачили проміжні результати. І за кожен проміжний результат не забувайте себе заохочувати. Як? Як вам того хочеться – шоколадкою, духами, книгою", – пояснила психолог.

Вона також нагадала, що немає такої мети, яку ви б не змогли досягти, тільки не знецінюйте навіть мінімальні результати.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини