У Литві наполягають на визнанні компартії злочинною організацією

Члени парламентської фракції Союзу вітчизни-Християнських демократів Литви Лаурінас Кащюнас і Аудронюс Ажубаліс підготували проект закону, мета якого - визнання Литовської комуністичної партії злочинною організацією, повідомляє Delfi.

За словами Ажубаліса, мета проекту - визнання ЛКП злочинною організацією, яка в роки окупації Литви СРСР в 1940-1941 і 1944-1990 рр. сприяла утвердженню диктатури на території окупованої країни.

"Мета цього проекту - нарешті належним чином оцінити радянське минуле і злочини, відновити історичну справедливість", - підкреслив консерватор.

Також, за словами Кащюнаса, ще одна мета закону - гласність. Політик зазначив, що, згідно з проектом, колишнім членам ЛКП, якщо вони захочуть стати кандидатами на пост президента, депутата парламенту або ЄП, мера, в обов'язковому порядку доведеться зазначати цей факт біографії. Аналогічно мають чинити і особи, які працюють на дипломатичній службі або беруть участь у конкурсі на посаду в держустанові. За словами Кащюнаса, вони мають включити цей факт своєї біографії в резюме. Депутат нагадав, що в червні 2017 року парламент ухвалив резолюцію, що закликає уряд підготувати проект, згідно з яким ЛКП була б визнана злочинною організацією. Але, за словами Кащюнаса, парламент поки що не продемонстрував ініціативу.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини