Не допустити особливого статусу. Хмельницька облрада виступила проти формули Штайнмайєра

Хмельницька облрада 5 жовтня прийняла звернення до Верховної Ради та президента України Володимира Зеленського щодо недопущення реалізації формули Штайнмайєра.

У засіданні взяли участь 44 депутати облради з 84, всі вони проголосували на підтримку звернення, передає сайт "nv.ua".

Згідно з текстом звернення, депутати вимагають «За жодних умов не допустити надання особливого статусу окупованим територіям ні за так званою „формулою Штайнмаєра“, ні шляхом внесення змін до законодавства України», зазначається на сайті облради. У зверненні депутати також закликали «притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини».

Депутати наголосили, що проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях можна лише «після повної деокупації, відновлення кордонів замість лінії розмежування, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України».

Депутати облради також заявили, що вважають неприпустимим відведення сил і засобів Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішній справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

У повідомленні облради зазначається, що ініціаторами прийняття звернення до керівництва держави стали група депутатів облради та представники низки громадських організацій.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини