Херсонщина выбирает здоровье

За ініціативи голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та підтримки депутатського корпусу облради впроваджено обласну програму «Якісна діагностика вдома», яка знайшла підтримку і серед громадських організацій. Зокрема, «Спілка жінок Херсонщини» започаткувала соціальну медичну програму профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань «Херсонщина обирає здоров’я», яка розпочала свою роботу 27 жовтня в Каланчацькому районі.

Я дуже рада, що на Херсонщині з’явилась іще одна програма по збереженню здоров’я нашого населення. Дякую вам за те, що долучились до роботи у цьому напрямку. Херсонська обласна рада розпочала активну роботу по боротьбі з онкозахворюваннями у травні 2017 року. Саме тоді розпочала діяти обласна програма «Якісна діагностика вдома», у рамках якої лікарі нашого обласного диспансеру виїжджають в райони та здійснюють безкоштовні онкоогляди всіх бажаючих. Фінансування програми здійснюється за рахунок обласного бюджету та часткового співфінансування з місцевого бюджету. І з кожним роком коштів на цю роботу передбачається більше. Якщо у 2017 році на діагностику онкозахворювань, закупівлю медичних препаратів, у тому числі наркотичних, з обласного бюджету було виділено 2 млн 650 тис. грн, то за 10 місяців 2018 року – 3 млн 104 тис. грн, тобто на 17% більше. Загалом же на цей рік передбачено 4 млн 274 тис. грн. Впевнена, що і в бюджеті 2019 року також буде закладена певна сума на вирішення цієї проблеми», – зазначила заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова під час прес-конференції, присвяченої представленню соціально-медичної програми «Херсонщина обирає здоров’я».

Рак – небезпечна хвороба. Станом на сьогодні на диспансерному обліку в Херсонській області перебувають 29 324 особи. За словами Ірини Сокур, головного лікаря Херсонського обласного онкологічного диспансеру, щодня діагноз рак встановлюється 12 жителям Херсонської області, в тому числі 5 жителям міста Херсона. І кожного дня 5 осіб помирає від цієї страшної хвороби. Тривожним фактором є те, що у кожного четвертого хворого виявляють занедбані стадії захворювання.

Протягом минулого року фахівці онкодиспансеру об’їздили майже всі райони області. Обстеживши понад 12 тис. осіб, було виявлено близько 500 випадків підозри на злоякісні пухлини, доброякісні пухлини. Більшість з цих пацієнтів вже проліковані. На сьогоднішній день оглянуто майже 9 тис. осіб.

У Херсонській області проживає понад 400 тис. сільських жителів. А, отже, роботи ще дуже багато, тому Херсонська обласна рада вдячна за підтримку у боротьбі з онкозахворюваннями. Пам’ятаймо, лише разом ми можемо перемогти хворобу!

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Джерело: khor.gov.ua
Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини