Торік державний сільзавод у Геройському Голопристанського району добув зі своїх ставків близько 3 тис тонн садної солі.
Цей продукт доволі цінний, бо містить природні сполуки йоду, кальцію, калію, магнію, бета-каротину. Але його собівартість немаленька -близько 1,5 тис грн за тонну. Але інші українські підприємства, що видобувають далеко корисну кам’яну сіль з підземних шахт, пропонують її на ринку по 620 грн за тонну. Тож на прилавки переважно потрапляє саме кам’яна сіль, яку в світі вважається технічною (деякі держави взагалі забороняють її продавати для їжі). Тож добірну харчову сіль Геройського виробники змушені продавати собі в збиток.
І ось до списку державних підприємств, які підлягають приватизації, Кабінет міністрів України включив ДП «Геройське дослідно-промислове підприємство». Це єдиний на Херсонщині діючий солезавод в селі Геройському Голопристанського району.
Його директор Андрій Тищенко підтвердив дану інформацію і зазначив, що підприємство вже почало готувати пакет документів для передачі Фонду держмайна України та визначення стартової вартості лота.
Зараз Геройський солезавод – це трудовий колектив з 24 осіб, 180 гектарів території і п’ять садочних басейнів, з яких добувається від 2 до 7 тисяч тонн солі на рік.
Херсонська сіль – цінний харчовий продукт, насичена йодом, вітамінами і мікроелементами, однак продається тільки як технічна, оскільки у підприємства немає коштів на покупку устаткування для промивання, подрібнення і фасування товару.