Підтримати нас

Знову євробляхи. Україна побила власний рекорд за кількістю вживаних авто

17 січня 2019 12:21
790
Поширити:

В Україні ринок вживаних автомобілів у три рази перевищив продажі нових. У грудні 2018 року українці завезли майже 22 тисячі легкових автівок.

Як пишуть у ЗМІ, раніше такого обсягу імпорту автомобілів не фіксувалося у жоден місяць. При цьому, ще на початку 2018 року ринок вживаних авто поступався новому ринку та перевищив його лише у лютому-березні, нагадують експерти.

Більшість вживаних автівок, які в останній місяць минулого року завозили до України, – це машини з Європи та США. 

Які автомобілі купляють українці

Лідерами за поставками у грудні стали автомобілі Volkswagen – більше 4 тисяч, тобто фактично кожен п’ятий ввезений в Україну легковий автомобіль. Далі з досить значним відривом йдуть Opel, Audi, Renault та BMW. На кожну марку припадає менше 10% від усього обсягу ввезених вживаних авто. 

Найпопулярнішою моделлю у грудні став Volkswagen Passat

Більше тисячі автомобілів за один місяць прийшлися на Ford, Skoda та Mercedes-Benz. До топ-10 також потрапили Nissan та Toyota.

Найпопулярнішою моделлю у грудні серед українців став Volkswagen Passat. Таких автівок завезли більше двох тисяч. Далі у рейтингу йдуть Skoda Octavia – близько тисячі завезених автомобілів, Volkswagen Golf –більше 800 авто, Audi A6 – 750 та Opel Zafira – більше 660 машин.

Також у десятці Renault Megane, Audi А4, Opel Astra, Ford Focus і Renault Scenic. На частку завезених авто із кузовом універсал приходиться 17%. Сегмент мінівенів зайняв 14%. Майже 1% – це купе, тобто авто з двома дверима та двома чи чотирма сидіннями, та спорткари.

Україна та євробляхи

Більше половини завезених до України вживаних легкових авто – старше 8 років. Це так звані євробляхи, які почали легалізувати. Їх за місяць розмитнили більше 13 тисяч. А ось поставки авто з віком до 6 років склали більше 6 тисяч, що співмірно із новим ринком.

На Захід припадає більше половини усіх завезених вживаних авто

Західні регіони України були лідерами в питанні імпортних поставок. На Львівську область прийшовся кожен сьомий автомобіль. На другому місці Волинь – 12% від усіх вживаних авто. Київ на третій сходинці – 8% від усіх вживаних легкових автівок.

Також у топі Рівненська, Чернівецька та Івано-Франківська області. Усього ж на західну Україну припадає більше половини (55%) усіх завезених вживаних авто.

Легалізація євроблях

Саме легалізація автомобілів на єврономерах є однією з основних причин збільшення показників по вживаних авто, розповів ведучий програми Їдемо далі на Радіо НВ, редактор порталу AUTO-Consulting Віктор Стельмах.

У листопаді набули чинності закони, що передбачають зменшення вартості розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації та штрафи за порушення терміну перебування авто в режимі транзиту. 50% пільга на акциз завершується 22 лютого.

"Це у першу чергу пов’язано із тим, що легалізуються євробляхи. Їх зараз легалізується більше 500 на день і вже десь близько 30 тисяч легалізовано було буквально 25 листопада, як почав діяти цей закон пільговий і пільгові умови. Їх просто ставлять на облік, і відповідно вони з’являються у базі і звичайно збільшують кількість зареєстрованих автомобілів", – зазначив Стельмах.

Євробляхи та екологія

Три місяці амністії для автомобілів з іноземною реєстрацією стосуються не лише авто на єврономерах, що вже знаходяться на території України, а й нововвезених автівок, зазначив у коментарі Радіо НВ генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Пільговим періодом у три місяці також логічно вирішили скористатися імпортери вживаних авто, додав він.

В Україну ввозитимуть автомобілі, які не відповідають екологічним стандартам

"Тенденція продовжиться у січні і частині лютого, особливо, коли будуть пільги закінчуватися. Ще один момент. Заборона на ввезення автомобілів на Євро-5, а достатньо, щоб вони були Євро-2, теж діє тимчасово. Після спливання цього періоду в Україні будуть введені екологічні стандарти Євро-5, і автомобіль на Євро-4 ввезти вже буде неможливо. До того будуть користуватися і ввозити автомобілі, які не відповідають екологічним стандартам, щоб вивезти з Європи саме такі дешеві автомобілі", – зауважив Назаренко.

Після закінчення пільгового періоду імпорт вживаних авто впаде в три рази і може дорівнювати імпорту нових, спрогнозував він.

Українці станом на 10 січня цього року оформили близько 25 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією за новими правилами. Більше 20 тисяч оформлених авто перебували в Україні з порушенням митного режиму, повідомили в Міністерстві фінансів. За даними відомства, загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення сягнула більше 1,5 млрд гривень.

Нових легкових автомобілів у грудні було продано 6,5 тисяч.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів