Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Жито і ячмінь долають рекорди врожайності

Поширити:
30 серпня 2017 09:33
254

На ланах нашої країни завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур на площі 9,6 мільйона гектарів (100%) і намолочено 37,3 мільйона тонн зерна. 15 областей продемонстрували найвищу врожайність за весь період незалежності України. Цього року маємо найбільше ячменю, жита й ріпаку.

«Попри несприятливі погодні умови, галузь вийшла на високі показники врожайності, за деякими культурами — на найвищі за роки незалежності. Ми зберігаємо попередні прогнози щодо врожаю, рівень якого повністю забезпечить продовольчу безпеку держави та генерує ресурс для експорту, зіставний із торішнім», — наголошує перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. Він нагадав, що торік аграрії досягли найвищого серед усіх галузей рівня рентабельності (31,6%), і в поточному сезоні, з урахуванням поступового зростання світових цін на сільгосппродукцію, є підстави для збереження високих показників прибутковості аграрного бізнесу.

Так, за результатами збирання ранніх зернових і зернобобових, ячменю намолочено 8,6 мільйона тонн  за середньої врожайності 34,3 ц/га, жита зібрано 471 тисячу тонн за врожайності 28,3 ц/га, ріпаку — 2,1 мільйона тонн зерна за врожайності 27,6 ц/га, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зокрема у розрізі культур станом на 28 серпня зібрано: пшениці — 26,6 мільйона тонн за врожайності 41,8 ц/га; вівса — 487 тисяч тонн за врожайності 25,0 ц/га; гороху — 1,1 мільйона тонн за врожайності 26,7 ц/га; гречки — 41 тисячу тонн за врожайності 10,8 ц/га; проса — 29 тис. тонн за врожайності 15,1 ц/га.

Окрім того, 15 областей показали найвищу врожайність зернових та зернобобових культур, серед яких ТОП-5: Хмельницька — 56,6 ц/га; Івано-Франківська — 52,1 ц/га; Вінницька — 50,0 ц/га; Тернопільська — 49,8 ц/га; Чернівецька — 48,8 ц/га.

Найбільший вал зерна намолотили на Одещині — 3,8 мільйона тонн, у Запорізькій, Харківській областях — по 2,8 мільйона тонн, Дніпропетровщина дала 2,6 мільйона тонн, Вінниччина намолотила 2,4 мільйона тонн, а Миколаївська область — 2,3 мільйона тонн. 

Як бачимо, Херсонщини серед лідерів нема. Хоча в минулому її називали "житницею" України, і вона завжди очолювала рейтинги вітчизняних хліборобів.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів