Утім механізму надання відшкодувань за пошкоджене майно в Україні поки немає. Про це очільниця Високопільської селищної військової адміністрації Ганна Шостак-Кучмяк розповіла медіацентру IPC-Південь, передає Центр журналістських розслідувань.
Жителі Високопілля подали 1300 заяв на отримання компенсацій за пошкоджене і зруйноване житло.
"Але механізму надання цих компенсацій ще немає. Водночас у багатьох людей немає на руках документів на право власності на житло. Є чимало випадків, коли люди проживали в будинках, оформлених на інших людей або ж ці документи були знищені. Як селищна рада, ми готові підтверджувати, що ті чи інші люди дійсно є власниками зруйнованих будинків. Працює у нас і робоча комісія з виявлення та фіксації пошкодженого житла. Але люди вже чекають на компенсації", – сказала Ганна Шостак-Кучмяк.
Поки власники зруйнованих будинків можуть розраховувати на допомогу волонтерів та міжнародних фондів.
У Високопільській громаді видано понад 2 тисячі ремонтних комплектів. За словами Ганни Шостак-Кучмяк, вони виготовляються з недовговічних матеріалів, але принаймні дозволяють зберегти будинки до літа від снігу і дощів. Розподіляють у громаді також інші будівельні матеріали, а тим, хто втратив житло, пропонують грошову допомогу від «Червоного Хреста» та інших організацій.
Раніше ми повідомляли, що Херсонщина потребує 70 генераторів.