Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України затвердила зразки знаків розрізнення для військовослужбовців та курсантів служби.
Наказ № 132 виданий 03 березня 2018 року (зареєстр. в Мінюсті 28.03.2018 за № 370/31822) та набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на сьогодні, на сайті Верховної Ради він позначений як такий, що не набрав чинності.
Зокрема документом визначаються такі елементи форми:
- кокарди та знаки на головні убори
- окремі предмети військової форми одягу та головних уборів
- нагрудні знаки
- погони
- нарукавні знаки
- предмети для повсякденної та польової форми одягу
Більшість знаків розрізнення ідентичні аналогічним знакам Збройних Сил України. Крім загальних знаків, наказом також визначені нарукавні знаки для територіальних підрозділів Держспецзв’язку.
Нижче окремі зразки затверджених знаків розрізнення:
|
Кокарда на кашкет та шапку зимову повсякденну
Виготовляється з металу жовтого кольору у вигляді рельєфного прямого рівностороннього хреста з розбіжними кінцями. Сторони хреста поліровані сріблястого кольору з подальшим легким оксидуванням та матовим лакуванням у кольорі "старе срібло". У центрі хреста розташовано круглий рельєфний медальйон із синьої емалі із зубчастим краєм, всередині якого золотий Знак Княжої Держави Володимира Великого. З-під медальйона між сторонами хреста виходять золоті блискавки.
|
|
Беретний знак
Беретний знак виготовляється з металу жовтого кольору з подальшим легким оксидуванням та матовим лакуванням у кольорі "старе золото" і є колом, в яке вписано чотири діагонально розташовані блискавки та вертикальний ключ. У центрі вміщено малий Державний Герб України.
|
|
Нарукавний знак військовослужбовців Адміністрації Держспецзв’язку
Нарукавний знак із суконної тканини малинового кольору та гуми або гаптований має форму видовженого по вертикалі щита із загостреною нижньою частиною розміром 80 х 70 мм. Краї облямовано смужкою золотого (жовтого) кольору. На малиновому тлі розміщено емблему Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України розміром 59 х 59 мм.
|
|
Нарукавні знаки військовослужбовців територіальних підрозділів Держспецзв’язку
Iз суконної тканини зеленого кольору та гуми або гаптовані. Краї облямовано смужкою золотого (жовтого) кольору. На зеленому тлі розміщено емблему ДССЗЗІ розміром 59 х 59 мм із зміненою центральною частиною. У центрі розміщено герб населеного пункту, в якому розташовано територіальний вузол урядового зв’язку (ТВУЗ) Держспецзв’язку, або герб міста - обласного центру на щиті із закругленим нижнім краєм.
|
|
Нарукавний знак військовослужбовців Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку
Із суконної тканини волошкового кольору та гуми або гаптований. Краї облямовано смужкою золотого (жовтого) кольору. На волошковому тлі розміщено емблему ДССЗЗІ розміром 59 х 59 мм із зміненою центральною частиною. У центрі розміщено емблему ІСЗЗІ КПІ ім. Ігоря Сікорського (розгорнута книга білого кольору на тлі двох перехрещених золотих смолоскипів) на щиті блакитного кольору із закругленим нижнім краєм.
|
|
Емблема на комір кітеля
Виготовляється методом лиття під тиском з металу і є золотим вінком з дубового листя, у центрі якого розташовано прямий рівносторонній хрест з розбіжними кінцями. Сторони хреста поліровані сріблястого кольору з подальшим легким оксидуванням та матовим лакуванням у кольорі "старе срібло". У центрі хреста вміщено синій круг із золотим Знаком Княжої Держави Володимира Великого в обрамленні золотого вінка з дубового (праворуч) та калинового (ліворуч) листя. На діагоналях хреста розміщено стилізовані блискавки.
|